Намісник Лаври просить Зеленського не забирати головні храми в УПЦ МП і не диктувати, коли Різдво

Вівторок, 27 грудня 2022, 07:40
Намісник Лаври просить Зеленського не забирати головні храми в УПЦ МП і не диктувати, коли Різдво
Намісник Лаври Павло. Скриншот з відео

Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Павло Лебідь звернувся до президента Володимира Зеленського з проханням не забирати в Української православної церкви Московського патріархату 2 храми на території Лаври.

Джерело: відеозвернення митрополита Павла на сайті Лаври, записане 26 грудня  

Пряма мова намісника Лаври: "Дорогий наш пане президенте, сьогодні нам сповістили сумну звістку про те, що монастир Києво-Печерської лаври УПЦ (МП) більше не має можливості служити у своїх відбудованих храмах верхньої території – Успенському соборі і Трапезній церкві.

Реклама:

Директор музею (директор державного заповідника "Києво-Печерська лавра" – ред.) сповістив нам про те, що ми можемо служити останній раз 31 грудня, а вже наступний день, 1 січня, ми не маємо права переступити поріг Трапезного та Успенського соборів".

Деталі: Митрополит Павло наголосив, що він "понад 30 років є намісником Лаври" і разом з братією у 220 осіб "постійно моляться за державу і військо, і намагаються допомогти всім нужденним".  

За його словами, УПЦ МП орендувала згадані храми і проводила там богослужіння, на які завжди приходило дуже багато вірян. Оренда храмів закінчується 31 грудня.

ВІДЕО ДНЯ

Лебідь заявив, що він звертався до міністра культури та інформаційної політики Олександра Ткаченка щодо цієї ситуації, але відповіді не отримав.

Намісник Лаври закликав Зеленського не забирати в УПЦ МП храми і зробити так, щоб "ті люди, які не мають нічого спільного з церквою, не указували, коли нам святкувати Різдво Христове, не указували нам до якої церкви ходити".

"Нам достатньо, коли ворог б’є по наших людях, нам достатньо тої біди і горя, коли люди голодують у холоді та без світла. І ще хочете забрати віру в людей? Хочете забрати останню надію? Не робіть цього.  Дайте достойні укази Кабінету міністрів. Дайте укази партії, щоб не підписували ці бездарні документи проти церкви. Ми не вмішуємося в політику, не вимішуємося економіку. Ми тільки просимо, щоб Господь зберіг нас в нашій церкві, церкву для нас і в нашій державі", ­– підсумував Лебідь.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування