Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

Україна намагається покращити відносини з Китаєм, але комунікація дуже складна – МЗС

Середа, 22 лютого 2023, 23:09
Україна намагається покращити відносини з Китаєм, але комунікація дуже складна – МЗС
Андрій Мельник, фото МЗС

Україна намагається покращити дипломатичні відносини з Китаєм, але комунікація на рівні керівництва залишається "дуже складною".

Джерело: заступник міністра закордонних справ Андрій Мельник в інтерв’ю "Українській правді"

Пряма мова: "Ми все таки намагаємося покращити позицію офіційного Пекіна стосовно російської агресії… На жаль, комунікація була і залишається дуже складною на рівні найвищому – на рівні керівництва. 

Реклама:

І уряд, і президент, і вся дипломатчна наша служба намагалася і до війни, і з початку війни, і під час війни відшукати ключик до цієї надважливої для нас держави, для того, щоб її позиція була більш сприятлива, ніж є сьогодні. Щоб це був не лише цей нейтралітет (який, в принципі, ми теж цінуємо). 

Ми не втрачаємо надію достукатися як до розуму, так і до сердець китайського керівництва для того, щоб унеможливити будь-який альянс з путінською Росією". 

ВІДЕО ДНЯ

Передісторія: Від початку повномасштабної війни Росії проти України офіційні китайська влада неодноразово виступала за якнайшвидші переговори та вирішення конфлікту мирним шляхом.

На дипломатичному рівні Пекін підтримує Москву, засуджуючи санкції та утримуючись під час голосування у Раді безпеки ООН, якщо резолюція стосується Росії.

20 лютого Китай заявив, що готовий співпрацювати з іншими країнами для досягнення якнайшвидшого припинення вогню та міцного миру в Україні.

21 лютого видання Wall Street Journal повідомило, що у найближчі місяці лідер Китаю Сі Цзіньпін відвідає Москву для зустрічі на вищому рівні з президентом Росії Володимиром Путіним.

Президент України Володимир Зеленський вважає, що якби Китай вступив у союз з Росією, це "стало б початком світової війни".

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: