Путін знову заявив, що України не існувало, а "розчохлити автомат" його змусили

П'ятниця, 3 листопада 2023, 18:35
Путін знову заявив, що України не існувало, а розчохлити автомат його змусили
Володимир Путін, скриншот із відео ТАСС

Російський диктатор Володимир Путін укотре заявив, що України до радянських часів не існувало, що території на півдні та сході України історично належать Росії – і РФ не залишили вибору, окрім як "розчохлити автомат", коли реалізовували проукраїнську політику.

Джерело: Володимир Путін на зустрічі з новим складом Громадської палати РФ, відео та цитати ТАСС

Пряма мова: "Всі південноруські землі були передані при формуванні радянської України, в період створення СРСР. Ну, не було ж ніякої України у складі імперії – були області, а сама вона, Україна, в 16 столітті прийшла, складалася з трьох областей: Київ, Київська область, Житомир, Чернігів – ось і все. Це прийшло з Речі Посполитої, з Польщі, добровільно. 

Реклама:

У нас в архівах лежить лист: "Ми, руські православні люди, звертаємося до Москви, до царя і так далі". І, намагаючись відстояти свої права, з тим самим зверталися і до Варшави: "Ми, руські православні люди, просимо зберегти те-то, вимагаємо те-то....".

Потім сталося те, що сталося. Почали формувати Радянський Союз і сформували величезну Україну – і насамперед, значною мірою, за рахунок південноруських земель. Усе причорномор'я і так далі. Хоча всі ці міста, як відомо, були засновані Катериною Другою після серії воєн з Турецькою, Османською імперією". 

Деталі: Путін заявив, що сучасна Росія нібито "змирилася" з втратою України після розпаду СРСР, але "коли почали винищувати все руське там – це, звичайно, запрєдєльні речі!". 

ВІДЕО ДНЯ

"А врешті-решт оголосили, що росіяни є не корінною нацією на цих землях – ну, це взагалі повний бєспрєдєл. А паралельно почали ще винищувати руських на Донбасі", – обурився російський диктатор, не уточнивши, кого він називає "руськими". 

За словами Путіна, "Мінські угоди" влада України не збиралася виконувати, "та ще й усю цю територію почала тягнути в НАТО", не звертаючи увагу на протести Росії. 

Пряма мова: "Ось що лежить у центрі конфлікту, який сьогодні відбувається, що є причиною цього конфлікту. 

Ну, і звісно, якби в нас складалися стосунки з братньою Україною – етнічний склад у нас братній! – нормально, по-сучасному, доброзичливо, на думку б нікому не спало вчиняти дії, пов'язані, наприклад, із Кримом. 

Якби там усе було добре, якби до руських людей, російської мови, російської культури ставилися нормально, не було б цих переворотів державних – ну, хіба б на думку комусь спало в Росії діяти в тому ж Криму так, як ми діяли (мається на увазі анексія АРК – ред.). Ну, звісно, ні! Треба ж було людей захищати від цієї мерзоти нацистської. 

Вони просто поставили нас перед вибором, у рамках якого ми не могли зробити нічого іншого, окрім як стати на захист людей, які там проживають. Те ж саме потім із Донбасом пішло і з Новоросією". 

Деталі: Путін сказав, що перед тим, як "розчохлити автомат", потрібно подумати, чи можна без цього обійтися. У випадку з Україною це було неможливо, заявив він. Російський диктатор повторив пропаганду про те, що це були історичні території Росії та люди там проживали "руські". 

За твердженням Путіна, у Росії не було іншого вибору, окрім як почати "спецоперацію", оскільки "на нас уже напали". Говорячи "нас", Путін мав на увазі російськомовних українців на сході та півдні України.

"Вони вважали себе частиною Росії від початку, але на них напали 2014 року. Спочатку на Крим спробували напасти, а потім на Донбас. І ми 8 років ішли до того, щоб урегулювати цю ситуацію мирними засобами. Зрештою нам сказали: "Не будемо мирними засобами. Вони ж відмовилися публічно: Не будемо, сказали, нам не подобаються Мінські угоди"... Треба було покласти цьому край", – заявив він.

Нагадаємо: Росія роками вела на сході й півдні України, особливо в Криму, пропагандистську роботу й вливала великі ресурси в протидію українізації, а потім захопила Крим і частину Донбасу. Після 8 років гібридної війни 24 лютого 2022 року війська РФ почали повномасштабне вторгненння в Україну й захопили ще частину території.

Хоча Путін заперечує, що причина війни – територіальні претензії, він не раз перекручував історію, аби заперечити існування України в минулому й назвати її території "ісконно русскімі". Російський диктатор навіть демонстрував карту XVII століття з цією метою.

Путін не раз змінював формулювання причин і цілей війни, але в російському командуванні говорили, що хочуть хоча б отримати "контроль над Донбасом та Південною Україною", аби мати сухопутні шляхи до окупованого Криму та невизнаного Придністров'я. 

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування