СБУ прийшла з обшуками в Почаївську лавру

Четвер, 30 листопада 2023, 09:27
СБУ прийшла з обшуками в Почаївську лавру
фото, надане УП джерелом

У четвер 30 листопада Служба безпеки України проводить обшуки у Почаївській лаврі на Тернопільщині.

Джерело: співрозмовник УП в правоохоронних органах і офіційне повідомлення пресслужби СБУ

Деталі: За словами джерела, зранку четверга співробітники СБУ навідалися з обшуками у Почаївську лавру, яка належить УПЦ МП.

Реклама:
 
фото, надане УП джерелом

Як пояснює співрозмовник УП, попередня причина візиту – поширення російської ідеології представниками лаври.

Оновлено о 12:00: Згодом СБУ офіційно повідомила, що проводить обшуки у Почаївській лаврі УПЦ (МП) у межах кримінального провадження щодо причетності керівництва Лаври до розпалювання національної ворожнечі та ненависті.

За даними слідства, представники Почаївської лаври оприлюднили на сайті монастиря публікацію, в якій ображали національну честь та гідність іудеїв, а також розпалювали релігійну ворожнечу до представників усіх церков, окрім УПЦ.

ВІДЕО ДНЯ

Крім того, у цьому дописі клірики УПЦ (МП) поставили під сумнів існування України як суверенної держави окремо від росії.

Ініційована Службою безпеки експертиза підтвердила наявність у тексті інтернет-публікації висловлювань, які розпалюють міжнаціональну ворожнечу та ненависть.

У межах кримінального провадження за ст. 161 Кримінального кодексу України (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, релігійної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками) триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування

Читайте УП В Google News