Зеленський в Аргентині поспілкувався з Орбаном

Неділя, 10 грудня 2023, 17:40
Зеленський в Аргентині поспілкувався з Орбаном
Зеленський і Орбан в Аргентині, фото ОП

Президент Володимир Зеленський коротко поспілкувався з прем’єром Угорщини Віктором Орбаном під час церемонії інавгурації новообраного президента Аргентини.

Зеленський і Орбан в Аргентині, фото ОП
Зеленський і Орбан в Аргентині, фото ОП

Джерело: "Європейська правда"

Реклама:
Зеленський і Орбан в Аргентині, всі фото джерел УП
Зеленський і Орбан в Аргентині, всі фото джерел УП

Деталі: Орбан та Зеленський поговорили в аргентинському парламенті у ложі для гостей. Кадри їхнього спілкування показав офіційний Youtube-канал Сенату Аргентини. 

 

В Офісі президента наразі не коментують деталей спілкування Зеленського та Орбана. 

 

Що передувало: Відомо, що вже з Аргентини Володимир Зеленський провів телефонну розмову з президентом Франції Емманюелем Макроном, який приймав у п'ятницю Орбана в Парижі.

ВІДЕО ДНЯ

Після обрання Володимира Зеленського на посаду президента у 2019 році обидва лідери зустрічалися лише коротко. Президент України пропонував главі угорського уряду повноцінну зустріч, однак вона так і не відбулася, хоча Київ розглядав потенційну зустріч як можливість відкрити нову сторінку у відносинах двох держав.

Після початку російського вторгнення  і без того напружені відносини між Києвом та Будапештом погіршились. Орбан неодноразово заявляв, що не вірить у перемогу України.

У лютому цього року Зеленський та Орбана коротко поспілкувалися в рамках саміту лідерів ЄС в Брюсселі, президент України запросив угорського лідера відвідати Київ, але безрезультатно – хоча більшість лідерів ЄС відвідали Україну хоча б раз або й декілька разів, щоб висловити свою підтримку.

Нинішня зустріч відбулась на тлі намірів Орбана не підтримати рішення саміту ЄС 14-15 грудня в Брюсселі щодо початку переговорів про вступ України до Євросоюзу і подальшої фінансової та військової підтримки Києва.

Читайте УП В Google News

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування