Вибух у Шевченківському суді Києва: суд виніс вирок офіцеру та сержанту Нацгвардії

Понеділок, 4 грудня 2023, 14:00
Вибух у Шевченківському суді Києва: суд виніс вирок офіцеру та сержанту Нацгвардії
фото з зали суду. "Судовий репортер"

Суд засудив ексначальника судової варти та його помічника до 6-ти і 2-х місяців арешту з відбуванням на гауптвахті відповідно через вибух у Шевченківському суді Києва влітку, внаслідок якого загинув підозрюваний у справі про вибух гранати біля Верховної Ради 2015 року Ігор Гуменюк.

Джерело: Спеціалізована прокуратура у сфері оборони Центрального регіону, "Судовий репортер"

Деталі: Як відомо 5 липня 2023 року підсудний Гуменюк виніс із Київського слідчого ізолятора не менше шести виготовлених ним саморобних вибухових пристроїв, які у подальшому привів у дію в приміщенні Шевченківського районного суду, що призвело до його загибелі, поранення співробітників поліції та пошкодження приміщення і майна суду.

Реклама:

За підтримання публічного обвинувачення прокурорами наразі засуджено двох з п’яти обвинувачених – ексначальника судової варти та його помічника.

Прокурори довели, що під час перебування в СІЗО та перевезенні арештанта до суду обвинувачені порушили правила конвоювання, не провели його особистий обшук та не перевірили речі.

Шевченківський районний суд м. Києва визнав обох обвинувачених винними у порушенні статутних правил вартової служби чи патрулювання, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 3 ст. 418 КК України).

ВІДЕО ДНЯ

Взявши до уваги визнання своєї вини, сприяння слідству та щире каяття обвинувачених, суд призначив ексначальнику судової варти покарання у виді арешту строком на 6 місяців, а його помічнику – строком на 2 місяці з відбуванням покарання на гауптвахті.

"Судовий репортер" називає імена фігурантів: йдеться про капітана Олександра Жаборовського та його помічника – молодого сержанта Ярослава М.

Передісторія:

  • 5 липня 2023 року в Шевченківському райсуді Києва стався вибух, внаслідок якого одна людина загинула, ще двоє – були поранені.
  • Підозрюваним у скоєнні вибуху є колишній боєць батальйону "Січ" Ігор Гуменюк, обвинувачений у підриві гранати біля Верховної Ради 31 серпня 2015 року.
  • Він від 2015 року перебував у СІЗО, і того дня суд проводив чергове засідання у його справі. Гуменюк загинув під час подій у суді.
  • Адвокат Гуменюка заявив, що його підзахисний почувався морально зламаним і просив відпустити його воювати, але навряд чи міг сам себе підірвати.
  • Прокуратура запевнила, що докладала максимум зусиль для забезпечення швидкого та всебічного розгляду справи про смерть нацгвардійців від вибуху гранати 2015 року, в якій підозрювався Ігор Гуменюк.
  • Державне бюро розслідувань стверджує, що обвинувачений у загибелі нацгвардійців колишній боєць батальйону "Січ" Ігор Гуменюк кустарним способом 2 роки готував вибухівку для втечі з-під варти.
  • 15 листопада Шевченківський райсуд Києва закрив справу щодо Гуменюка у звʼязку зі смертю обвинуваченого.

Читайте УП В Google News

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування

Читайте УП В Google News