Зеленський: Прем’єр України працюватиме на кордоні, чи будуть колеги з Польщі - не відомо

П'ятниця, 23 лютого 2024, 17:13
Зеленський: Прем’єр України працюватиме на кордоні, чи будуть колеги з Польщі - не відомо
Володимир Зеленський, фото: ОП

Президент Володимир Зеленський заявив, що прем’єр-міністр Денис Шмигаль працювати на польсько-українському кордоні у п'ятницю, але не знає, чи з’являться на кордоні польські колеги, бо це їхнє особисте рішення.

Джерело: Зеленський у Львові, коментуючи відмову прем’єра Польщі Дональда Туска приїхати на польсько-український кордон для вирішення ситуації, що склалася через протести фермерів, передає "Європейська правда"

Пряма мова Зеленського: "Чи будуть польські колеги – це їхнє особисте рішення. Завтра ми не можемо бути через другу річницю цієї боротьби (повномасштабного вторгнення РФ – ред.). Я не до того, що нам хтось пропонував завтра – ми сказали це відкрито, що ми готові з пропозиціями, з рішеннями, з кроками іти на зустріч. Ми будемо готові до 24 лютого бути на кордоні. Чи буде польська сторона – мені не відомо".

Реклама:

Деталі: Він зазначив, що український прем’єр Денис Шмигаль разом з іншими міністрами та представниками прикордонної служби у п’ятницю працюватиме на кордоні з Польщею.

Говорячи про блокаду кордону, він зауважив, що польські фермери блокують ту продукцію, яка йде транзитом до інших країн.

"Українське зерно не йде на ринок Польщі – за бажанням польської сторони. Ми виявили нові шляхи, але коли ми говоримо про транзит, це трохи поза європейським законодавством. Тому ми готові і робитимемо все, щоб вирішити це питання", – додав він.

ВІДЕО ДНЯ

Передісторія:

  • 21 лютого президент Володимир Зеленський запропонував Польщі провести двосторонню зустріч на рівні урядів і, якщо потрібно, президентів у зв’язку з блокуванням польськими фермерами пунктів пропуску на спільному кордоні.
  • Польський прем'єр Дональд Туск відхилив запрошення президента Зеленського про урядову зустріч на кордоні.
  • Нагадаємо, 20 лютого польські фермери почали великий протест по всій території Польщі, зокрема на кордоні з Україною. За цей час стались кілька інцидентів із висипанням українського зерна та блокуванням пасажирського руху.

Читайте такожЧому блокада кордону не означає відмови Польщі від проукраїнського курсу

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування