Польська поліція розповіла деталі затримання журналістів УП на кордоні

Середа, 28 лютого 2024, 15:04
Польська поліція розповіла деталі затримання журналістів УП на кордоні
Фото УП

Польська поліція заявила, що перед затриманням журналіста "Української правди" Михайла Ткача разом з оператором біля польсько-білоруського кордону отримала повідомлення від "небайдужого мешканця" про двох чоловіків, які фотографували та використовували дрон біля колій поблизу залізничного вузла в селі Голяшин Луківського повіту.

Джерело: "Європейська правда" з посиланням на заяву поліції Польщі від 28 лютого

Деталі: "Небайдужий мешканець" нібито повідомив, що двоє чоловіків протягом двох днів перебували в автомобілі біля колій, фотографували та запускали дрон.

Реклама:

Дослівно з заяви поліції: "Беручи до уваги внутрішню безпеку держави, а також той факт, що залізничні колії, особливо на території прикордонних воєводств, є стратегічними місцями з точки зору безпеки, співробітники поліції втрутилися проти вказаних осіб".

Деталі: Повідомляється, що обидва чоловіки спілкувалися українською мовою, називаючи себе журналістами, і через мовний бар'єр та необхідність перевірки пред'явлених документів довелося забрати їх у відділення поліції.

Поліція запевняє, що всі дії, проведені відносно виявлених осіб, були спрямовані "на встановлення їх особи та ретельну перевірку причини їх перебування на залізничній розв'язці".

ВІДЕО ДНЯ

"Після перевірки документів, огляду вмісту багажу та складання відповідної документації про проведені дії, чоловіки залишили приміщення Окружного управління поліції в Лукові.

Усі документи та речі їм повернули. Жоден з чоловіків, щодо яких проводилися заходи, не заявив співробітникам поліції про пошкодження їхнього спорядження", – запевняє поліція Польщі.

Також польські правоохоронці наполягають, що під час проведення заходів у відділку поліції співробітники підтримували зв'язок з представниками консульства України в Польщі.

"Ситуація, що склалася за нашим східним кордоном, зумовлює підвищену пильність як з боку служб, так і з боку суспільства. Ми повинні пам'ятати, що на території нашої країни можуть відбуватися різного роду провокації, тому необхідно діяти швидко", – заявили в поліції.

Передісторія:

  • Раніше 27 лютого про інцидент із затриманням повідомив журналіст "Української правди" Михайло Ткач. Також на зв'язок між цими двома подіями вказували і деякі польські ЗМІ.
  • Михайло Ткач працював біля польсько-білоруського кордону (Підляське воєводство межує з білоруською територією) разом з оператором, знімаючи матеріал про транзит продукції між Польщею та Росією і Білоруссю.
  • Після цього до нього підійшли поліцейські, які показали свої посвідчення, далі відвезли в комендатуру, обшукали машину й техніку, і після чотирьох годин та допиту за участю спецслужб – відпустили.
  • Головна редакторка "Української правди" Севгіль Мусаєва вказала, що ситуацію вдалося владнати лише після розголосу та за підтримки посольства України в Польщі.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування