Польща відповість на ігнорування виклику послом РФ через російську ракету - Міноборони

Вівторок, 26 березня 2024, 08:36
Польща відповість на ігнорування виклику послом РФ через російську ракету - Міноборони
Фото: Getty images

Міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що Варшава дасть відповідь на ігнорування послом РФ виклику до польського МЗС через порушення російською ракетою повітряного простору країни.

Джерело: "Європейська правда" з посиланням на Polsat

Пряма мова: "Це не перший випадок, коли нам доводиться стикатися з порушеннями як закону, так і міжнародних стандартів ( зі сторони росіян – ред.)".

Реклама:

Деталі: Міністерство закордонних справ Польщі викликало посла Росії Сергєя Андреєва в понеділок через те, що у ніч на 24 березня над Люблінським воєводством пролетіла ракета, випущена в рамках обстрілу України. Однак російський дипломат проігнорував запрошення до міністерства.

Він повідомив, що польська влада ухвалить подальші рішення у зв'язку з поведінкою Андреєва.

"Ми перебуваємо в постійному контакті з міністром закордонних справ, прем'єр-міністром, президентом і Бюро національної безпеки. Це мають бути узгоджені рішення спільноти, тому що це реакція всієї польської держави", – додав він.

ВІДЕО ДНЯ

Косіняк-Камиш підкреслив, що наступні кроки можна очікувати найближчими днями. За його оцінкою, рішення посла було "абсолютно неправильним". 

"Це прояв зневаги, і ми не можемо ставитися до цього байдуже", – прокоментував він слова кремлівського дипломата, який заявив, що йому не надали докази наявності російської ракети.

Передісторія:

  • У ніч на 24 березня о 4.23 ранку відбулося порушення польського повітряного простору однією з маневрених ракет, запущених авіацією дальньої дії Росії. Ракета увійшла в повітряний простір Польщі у районі села Осердув у Люблінському воєводстві. Вона перебувала там 39 секунд. 
  • У зв'язку з інцидентом Польща оголосила про наміри викликати посла РФ і вручити йому ноту протесту.
  • Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський заявив, що від посла РФ вимагатимуть пояснень щодо інциденту з російською ракетою, але водночас визнав, що навряд їх вдасться отримати.
  • Водночас міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш сказав, що Польща збила би російську ракету, якби були ознаки, що та прямує до якоїсь цілі на польській території.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування