25.06

Банківський форум

Довічний термін отримав коригувальник, який навів "Іскандер" на піцерію в Краматорську

Четвер, 4 квітня 2024, 15:20
Довічний термін отримав коригувальник, який навів Іскандер на піцерію в Краматорську
Володимир Синельник. фото, надане УП

Суд визнав винним у державній зраді Володимира Синельника, який у червні 2023 року навів вогонь на заклад "Ria Pizza" у Краматорську, внаслідок чого загинуло 13 людей, та засудив до довічного ув'язнення.

Джерело: Донецька обласна прокуратура, Офіс генпрокурора, СБУ, УП

Дослівно: "Прокурори Донецької обласної прокуратури довели в суді провину мешканця м. Краматорська у державній зраді (ч. 2 ст. 111 КК України). Його засуджено до довічного позбавлення волі з конфіскацією майна".

Реклама:

Деталі: Так, суд встановив, що Синельника, який працював на газотранспортному підприємстві, завербували для виконання завдань на користь держави-агресора. 

27 червня 2023 року до нього вчергове звернувся "начальник відділення розвідки командування ВВ МВС ДНР". Він поставив перед так званим агентом завдання щодо перевірки інформації про наявність українських військових у "Ria Pizza" в м. Краматорську.

Засуджений погодився на пропозицію. У центрі міста він помітив на парковці автівки з військовими номерами та самих військових у закладі харчування. Записав два відео, які одразу надіслав співрозмовнику в месенджер "Telegram". Аби ніхто не помітив його зацікавленості локацією, усі свої дії чоловік старанно приховував від сторонніх очей.

ВІДЕО ДНЯ

Через деякий час після відправки записів по цьому закладу представники держави-агресора завдали удару з ОТРК "Іскандер M", внаслідок чого загинуло 13 людей та було поранено 64, у тому числі діти.

Передісторія:

  • 27 червня 2023 року російські загарбники вдарили по Краматорську Донецької області, влучили у заклад харчування. Удар було наведено на людну піцерію "Ria Pizza" ракетою "Іскандер-М".
  • Внаслідок атаки загинуло 13 людей та було поранено 64.
  • Серед загиблих була українська письменниця Вікторія Амеліна.
  • За даними слідства, Синельник все життя прожив у Краматорську, працював у ТОВ "Оператор газотранспортної системи України", до цього — кілька років на "Новокраматорському машинобудівному заводі" (НКМЗ), займався підприємницькою діяльністю. У 80-х він проходив службу в Афганістані, де познайомився з "другом Артуром", який пізніше опинився на "службі" в незаконному збройному формуванні "ДНР". Саме він у 2014 році під час тимчасової окупації Краматорська завербував його до співпраці з російськими спецслужбами.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: