МЗС Польщі про прохання України збивати ракети РФ: це питання для дискусії

Четвер, 23 травня 2024, 11:19
МЗС Польщі про прохання України збивати ракети РФ: це питання для дискусії
Фото: Getty Images

У Міністерстві закордонних справ Польщі заявили, що прохання України збивати російські ракети з території країн НАТО є питанням для обговорення.

Джерело: речник МЗС Польщі Павел Вронський в ефірі RMF FM, повідомляє "Європейська правда"

Деталі: Вронський зазначив, що Україна справді просить сусідів, аби вони збивали ворожі ракети зі своєї території.

Реклама:

"Українська сторона висуває таку вимогу, щоб польські військові, польська протиповітряна оборона збивали ракети, які пролітають над українською територією", – сказав Вронський.

Він зазначив, що це питання для дискусії, і додав, що потенційне збиття ракет пов'язане з низкою передумов. 

"Наприклад, технічні, що стосуються дальності дії цих ракет, а також юридичні питання. Що буде, якщо уламки такої ракети знищать чиєсь майно або спричинять чиюсь смерть, адже, зрештою, ця ракета не розчиниться у повітрі", – сказав він.

ВІДЕО ДНЯ

Напередодні глава МЗС України Дмитро Кулеба розповів про прохання Києва до союзників збивати російські ракети зі своєї території та зазначив, що якщо вони не хочуть цього робити – є альтернатива. 

Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю Reuters наполіг, що держави НАТО могли б збивати російські ракети над Україною.

Раніше президент висловлював нерозуміння, чому західні союзники-члени НАТО збивали іранські ракети та дрони, які летіли на Ізраїль, натомість вони бояться робити те саме в Україні, оскільки остерігаються втягнення Альянсу у війну з РФ.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: