Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

Україна уклала безпекову угоду з Японією

Четвер, 13 червня 2024, 18:15
Україна уклала безпекову угоду з Японією
ілюстрація від Getty Images

Президент Володимир Зеленський та прем'єр-міністр Японії Фуміо Кісіда підписали двосторонню безпекову угоду. Це сталося 13 червня на полях саміту G7 в Італії.

Джерело: Зеленський оголосив про це в соцмережі X (Twitter), пише "Європейська правда"

Деталі: За словами президента, згідно з безпековою угодою, у 2024 році Японія надасть Україні 4,5 мільярда доларів допомоги й "продовжить підтримувати нас протягом усього 10-річного терміну дії угоди".

Реклама:

"Йдеться про безпекову та оборонну допомогу, гуманітарну допомогу, технічне та фінансове співробітництво, а також спільні зусилля над "формулою миру", – уточнив він.

Також, за словами Зеленського, угода передбачає санкції проти країни-агресора та зусилля, спрямовані на притягнення її до відповідальності, та співпрацю Японії з Україною у питаннях відбудови та відновлення.

"Для Японії такий тип угоди і такий рівень підтримки є проривом. Ми бачимо це і дякуємо Японії за непохитну солідарність з нашою країною і народом, а також за відданість захисту життя і міжнародного права", – підсумував голова держави.

ВІДЕО ДНЯ

Зеленський анонсував підписання безпекової угоди з Японією напередодні, перед прибуттям на саміт "Групи семи" в Італії.

Як повідомлялось, радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван напередодні підтвердив, що Київ і Вашингтон у четвер, 13 червня, підпишуть двосторонню безпекову угоду.

Втім, у США визнають, що потенційно будь-який наступний президент Сполучених Штатів може вийти з безпекової угоди з Україною, оскільки вона не передбачає ратифікації Конгресом. 

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: