Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

Україна та ЄС погодили безпекову угоду, в ОП анонсували підписання

Середа, 19 червня 2024, 17:39
Україна та ЄС погодили безпекову угоду, в ОП анонсували підписання

Україна та Європейський Союз провели завершальний раунд переговорів стосовно двостороннього безпекового документа, який планують найближчим часом підписати.

Джерело: повідомлення Офісу президента України, пише "Європейська правда"

Деталі: Фінальний раунд переговорів стосовно безпекового документа провели заступник голови ОП Ігор Жовква та заступник генерального секретаря Європейської служби зовнішньої діяльності з питань миру, безпеки та оборони Шарль Фріз.

Реклама:

"Переговорні команди України та ЄС завершили узгодження тексту безпекової угоди та домовилися про її підписання вже найближчим часом", – йдеться в повідомленні.

ЗМІ повідомляли, що посли ЄС уже погодили проєкт двосторонньої безпекової угоди між Україною та Євросоюзом та її планують фіналізувати до кінця червня.

В проєкті угоди ЄС обіцяє забезпечувати подальше постачання військової допомоги Україні, допомагати з підготовкою військових, розмінуванням, реформами в оборонному секторі, співпрацювати у протидії гібридним загрозам і кібератакам, допомагати з відбудовою. 

ВІДЕО ДНЯ

Європейські посадовці підкреслювали, що угода не тотожна колективній обороні в межах НАТО, а є радше зобов'язанням надати Україні зброю та іншу допомогу для зміцнення її власної безпеки і стримування будь-якого майбутнього вторгнення.

Читайте також про те, чи захистять Україну "безпекові угоди", які підписує Зеленський з державами НАТО.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: