Медведчук выходит из тени - готовится к выборам?

Понедельник, 30 мая 2011, 17:47

П'ять років тому, у 2006 році після поразки на парламентських виборах Віктор Медведчук зник з публічного простору. З того часу коментарі та інтерв’ю екс-глави адміністрації Кучми можна перерахувати на пальцях.

Проте в останні кілька місяців ситуація змінилася. Колишній "сірий кардинал Банкової" став усе активніше нагадувати про себе.

Як виявила "Українська правда", за квітень і травень Медведчук різко збільшив дозу своєї присутності у медіапросторі. Якщо за минулі роки він лише кілька разів оприлюднював свої месиджі, то тепер це відбувається з завидною регулярністю.

Перша ластівка повернення Медведчука у медіа з’явилася на початку квітня. Тоді прес-служба очолюваного ним центру "Правова держава" поширила коментар Медведчука на заяву радника президента Ганни Герман щодо вимоги до журналістів оприлюднювати свої видатки.

У ньому Медведчук, якого за часів Кучми пов’язували з темниками, давав поради Банковій, як треба чемно поводитися з журналістами.

Наприкінці квітня Медведчук опублікував колонку у журналі "Корреспондент" щодо інтеграції України до Митного союзу з Росією.

А зовсім нещодавно у пресі з’явилася ціла порція думок Медведчука на цю ж тему.

У кількох виданнях була опублікована однакова стаття за авторством Медведчука "Навіщо нам потопаючий Євросоюз", яка є фактичною рекламою вступу України до Митного союзу з Росією, Білоруссю і Казахстаном.

У цьому матеріалі Медведчук, який має в кумах Володимира Путіна та дружину Дмитра Медведєва, пропонує керівництву України відмовитися від євроінтеграції та піти на зближення зі східним сусідом.

Вперше це стаття вийшла 20 травня у київській газеті "Факти та коментарі". Протягом кількох наступних днів її масово передрукували регіональні видання. Місцеві газети публікували статтю Медведчука без жодних змін чи передмов, з однаковими заголовками - як правило, у рубриках "Точка зору" або "Думка".

Стаття Медведчуках у "Фактах"

Так, за даними "Української правди", статтю Медведчука було розміщено у сумських газетах "Панорама" та "Ваш шанс", чернігівській "Деснянка вільна", у хмельницькому "Подільському кур’єрі", у кіровоградській газеті "21 канал" і у виданні "Рівне Вечірнє".

Така синхронна зацікавленість до персони Медведчука з боку місцевої преси вражає.

"Українська правда" вирішила з’ясувати, на яких умовах цей матеріал розміщувався у газетах.

Та ж стаття Медведчука у чернігівській газеті "Деснянка вільна"

Прес-секретар Медведчука Михайло Ілларіонов стверджує, що його шеф підготував статтю на прохання київської газети.

"Так, це Медведчук написав для газети "Факти", вони це вивісили в інтернет, а потім всі це передрукували", - так, за версією речника Медведчука, його думка масово оволоділа регіональними шпальтами.

Тож логічним було наступне запитання - чи впливала прес-служба на розміщення цього матеріалу у обласних газетах. Ілларіонов відповів: "Прес-служба не займалася розміщенням цієї статті. Це газета "Факти" попросила…".

 

Прес-секретар також стверджує, що Медведчука по всій Україні друкували задарма - він не оплачував ні копійки за надання площі у газетах.

"Абсолютно безкоштовно! Розумієте, ми зараз пишемо статті, пропонуємо деяким виданням, а вони беруть. Ви напишіть будь-яку фігню з прізвищем Медведчук, і вас відразу процитують як мінімум 20 видань", - сказав він.


Медведчук у регіонах - на старих контактах

Водночас, за інформацію "Української правди" від колег з регіональних ЗМІ, стаття Медведчука з’являлася у них невипадково.

Місцеві журналісти стверджують, що цей матеріал має всі ознаки так званої "джинси".

"Згадана стаття була розміщена у нас на сторінці "реклама"… Я думаю, що на газету виходила прес-служба Медведчука. Вони розміщували матеріали про Медведчука у газеті тривалий час – і у 2003, і у 2004 році. Мабуть, у них збереглася стара база регіональних видань", - розповів співрозмовник "Української правди" у кіровоградській газеті, яка розмістила роздуми Медведчука.

Водночас, в рекламному відділі відповіли, що статтю публікували не через них, а рішення приймав заступник головного редактора. "Це не була рекламна стаття. Вона була розміщена на рекламно-інформаційній сторінці. У нас там на одній сторінці і реклама, і інформація", - розповіла співробітник відділу.

У газеті "Ваш шанс", що виходить в Сумах, "Українській правді" також підтвердили, що стаття Медведчука вийшла у їхньому виданні минулого тижня.

Проте від будь-яких інших коментарів відмовилися: "Ми – комунальне видання, і самі вирішуємо, що ставити, а що – ні. Таку інформацію вам ніхто не надасть", - відповіли на прохання прокоментувати, на яких підставах була розміщена стаття Медведчука.

Натомість співробітник редакції чернігівської газети "Деснянка вільна", яка не захотіла представитися, розповіла, що стаття була надрукована у виданні "за погодженням" з невідомими посередниками.

"Ми вже багато років працюємо через свої канали в Києві… Це не зовсім прес-служба - ми працюємо з нашими партнерами, - сказала жінка, але відмовилася називати конкретні прізвища. - Я би не хотіла розкривати свої канали. Це не зовсім прес-служба і не зовсім рекламне агентство, щось середнє".

На питання, чи зв’язувалася з ними прес-служба Медведчука з проханням розмістити матеріал, вона відповіла: "Ні, але було узгодження".

Розгадкою такої медіа-активності Медведчука можуть бути парламентські вибори, що відбудуться у 2012 році за змішаною системою. Це означає, що багато хто з "героїв минулого" можуть знову опинитися у Верховній Раді, пройшовши до парламенту за "мажоритаркою".

Прес-секретар Медведчука Ілларіонов відкинув намір свого шефа балотуватися за округом. "Ні, таких планів немає", - сказав він.

Водночас джерела розповідають про роздуми Медведчука над одним із мажоритарних округів - наприклад, на Закарпатті, де він перемагав у 1998 році. У цьому ж регіоні розташований розкішний маєток Медведчука, закамуфльований під нерухомість футбольного клубу "Динамо" (Київ).

Щоправда, якщо Медведчук балотуватиметься на Закарпатті, то перемога йому не гарантована. Виставитися за цим самим округом обіцяє неформальний "господар" цього регіону і його затятий ворог Віктор Балога, який має з Медведчуком давні рахунки.

Водночас Медведчук може сподіватися на допомогу своїх московських родичів, які на рівні Януковича порушили би питання про усунення перешкод для свого кума при обранні до Верховної Ради.

Реклама:
Уважаемые читатели, просим соблюдать Правила комментирования
Главное на Украинской правде