Лекарство для правительства?

38 просмотров
Пятница, 26 ноября 2010, 18:07
Ярослав Цыба
студент КНУ имени Т.Г. Шевченка

"Для суспільства бунт - річ не менш корисна,
ніж гроза для природи...
Це ліки, необхідні для здоров'я уряду".
Томас  Джефферсон

Прихід до влади Віктора Януковича та його команди став відправною точкою новітньої української політичної епохи. Процеси демократизації суспільства, ліберальних реформ, відносного політичного спокою завершилися. На зміну демократії прийшли нові ознаки авторитаризму та непопулярних реформ. Безумовно, що не всім це сподобалось.

Використовуючи наявну провладну більшість в парламенті, підконтрольність уряду, посилення влади на місцях, Віктор Янукович за ініціативи уряду Азарова-Тігіпка пролобіював розробку та ухвалення нового проекту Податкового кодексу, що викликає суперечності в українському суспільстві.

Ці суперечності переросли у акції протесту. Багато хто називає їх "Другим Майданом", а дехто - справжньою революцією. Однак, є нюанси.

Теза перша. Передреволюційна ситуація - наявна, але протягом дев'яти місяців президентства Віктора Януковича таких ситуацій було достатньо, але вони не переросли у революцію. Для прикладу можна взяти пікетування Верховної Ради проти ратифікація Харківських угод.

Ці перші поштовхи спротиву показали, з одного боку, стан радикалізації українського суспільства, з іншого - його неготовність до повноцінної революції.

Теза друга. Маніфестації підприємців не підтримуються суттєво іншими верствами населення. Момент переходу цих маніфестацій у загальноукраїнські акції протесту станеться лише тоді, коли на вулиці вийдуть усі незгодні, починаючи від студентів, закінчуючи пенсіонерами.

Теза третя. Найголовніша. Відсутність політичного лідера, політичної команди, що має стати в авангарді революції. Проблема тут полягає не у фактичній відсутності даних лідерів (після успіху на місцевих виборах, цю функцію міг би виконувати революційний Тягнибок), а в небажанні підприємців надавати акціям протесту політичного забарвлення.

Висновки. Маніфестантам необхідно зробити конкретні кроки - мобілізувати усі сили та ресурси, висунути чіткі політичні вимоги, дістати підтримку партійних лідерів - це є ключі до успіху.

Поза сумнівом, суспільство радикалізується. Тотально і дуже швидкими темпами. І потрібно завжди пам'ятати важливе правило: будь-яка революція починається там, де закінчується віра у дієвість існуючих схем.

Ярослав Циба, студент КНУ імені Т.Г. Шевченка, спеціально для УП

Реклама:
Уважаемые читатели, просим соблюдать Правила комментирования
Реклама:
Информационная изоляция Донбасса или Еще один "грех" Facebook
Почему невозможно таргетировать рекламу в соцсетях по всей Украине (укр.).
̶Н̶е̶ для прессы. Почему Раде следует восстановить прозрачность
Как Банковая планирует дальше блокировать назначение Клименко руководителем САП
Руководство страны может попытаться использовать ручную комиссию сейчас, затянув назначение Клименко на несколько месяцев и переиграть уже даже утвержденные результаты (укр.).
Кредиты и ипотека во время войны
Как государство поддерживает тех, у кого есть кредиты в банках и что делать, чтобы не допустить массового банкротства после войны? (укр.)
Зеленое восстановление транспорта: удобно для людей
Какие принципы следует учесть при восстановлении городов, чтобы улучшить систему общественного транспорта? (укр.)
Запустите малую приватизацию в условиях войны. Что для этого нужно?
Зачем возобновлять процесс приватизации во время войны? (укр.)
Оккупанты воруют украинское зерно: поименный список мародеров
Кто помогает вывозить и какие компании покупают у россиян украденное украинское зерно? (укр.)