Лекарство для правительства?

27 просмотров
Пятница, 26 ноября 2010, 18:07
Ярослав Цыба
студент КНУ имени Т.Г. Шевченка

"Для суспільства бунт - річ не менш корисна,
ніж гроза для природи...
Це ліки, необхідні для здоров'я уряду".
Томас  Джефферсон

Прихід до влади Віктора Януковича та його команди став відправною точкою новітньої української політичної епохи. Процеси демократизації суспільства, ліберальних реформ, відносного політичного спокою завершилися. На зміну демократії прийшли нові ознаки авторитаризму та непопулярних реформ. Безумовно, що не всім це сподобалось.

Використовуючи наявну провладну більшість в парламенті, підконтрольність уряду, посилення влади на місцях, Віктор Янукович за ініціативи уряду Азарова-Тігіпка пролобіював розробку та ухвалення нового проекту Податкового кодексу, що викликає суперечності в українському суспільстві.

Ці суперечності переросли у акції протесту. Багато хто називає їх "Другим Майданом", а дехто - справжньою революцією. Однак, є нюанси.

Теза перша. Передреволюційна ситуація - наявна, але протягом дев'яти місяців президентства Віктора Януковича таких ситуацій було достатньо, але вони не переросли у революцію. Для прикладу можна взяти пікетування Верховної Ради проти ратифікація Харківських угод.

Ці перші поштовхи спротиву показали, з одного боку, стан радикалізації українського суспільства, з іншого - його неготовність до повноцінної революції.

Теза друга. Маніфестації підприємців не підтримуються суттєво іншими верствами населення. Момент переходу цих маніфестацій у загальноукраїнські акції протесту станеться лише тоді, коли на вулиці вийдуть усі незгодні, починаючи від студентів, закінчуючи пенсіонерами.

Теза третя. Найголовніша. Відсутність політичного лідера, політичної команди, що має стати в авангарді революції. Проблема тут полягає не у фактичній відсутності даних лідерів (після успіху на місцевих виборах, цю функцію міг би виконувати революційний Тягнибок), а в небажанні підприємців надавати акціям протесту політичного забарвлення.

Висновки. Маніфестантам необхідно зробити конкретні кроки - мобілізувати усі сили та ресурси, висунути чіткі політичні вимоги, дістати підтримку партійних лідерів - це є ключі до успіху.

Поза сумнівом, суспільство радикалізується. Тотально і дуже швидкими темпами. І потрібно завжди пам'ятати важливе правило: будь-яка революція починається там, де закінчується віра у дієвість існуючих схем.

Ярослав Циба, студент КНУ імені Т.Г. Шевченка, спеціально для УП

powered by lun.ua
Капитолий. Начало реванша Трампа
Дональд Трамп не сдастся сейчас, поскольку намерен баллотироваться на следующих президентских выборах. (укр.)
Заработать на смертях: как нас лишили мировой вакцины в 5 раз дешевле
Три доллара заплатила Всемирная организация здравоохранения за вакцину, закупку которой в ручном режиме сорвал министр здравоохранения Максим Степанов. (укр.)
Настоящая цена меха норок: история одного расследователя
В конце сентября 2020 польский Сейм (нижняя палата парламента) провел историческое совещание по вопросам правовой защиты животных в Польше. (укр.)
Изменил ли Национальный банк свою политику на валютном рынке
По какому принципу НБУ будет выходить на рынок с валютными интервенциями и как будет влиять на курс. Что изменилось в новой стратегии? (укр.)
Торговый фокус с лесом: друзьям — все, а обществу — ничего?
Почему торговля необработанной древесиной происходит на закрытых "аукционах" и без конкуренции. (укр.)
Дело генерала Назарова - сигнал, который нельзя игнорировать
Дело Назарова как потенциальный прецедент для военного судопроизводства Украины и свидетельство неурегулированности ключевых вопросов военной юстиции. (укр.)
Демократия и некомпетентность
Почему Аристотель не доверял демократии как форме правления, в чем заключаются недостатки последней и что это значит для современной Украины. (укр.)