Социальные гарантии в ручном управлении

9 просмотров
Четверг, 27 января 2011, 14:33
Андрей Павловский
для УП

14 січня 2011уряд вніс до Верховної Ради законопроект "Про гарантії держави відносно виконання рішень суду".

В перехідних положеннях цього законопроекту, між іншим, говориться про те, що рівень гарантованих державою соцстандартів і пільг визначатиме не Верховна Рада законами, а Кабмін, що прямо суперечить діючій Конституції.

Згідно з проектом, соціальні виплати і пільги чорнобильців, афганців, ветеранів та інвалідів війни, міліціонерів, шахтарів, лікарів, вчителів будуть регулюватися не законами України, а урядом в ручному режимі.

Отже урядові новації: не буде навіть згадки про конкретні суми компенсацій, виплат, розмір знижок на оплату послуг ЖКХ.

Не буде чітких даних про періодичність надання санаторно-курортних путівок, а це означає, що можна не чекати від держави допомоги для поправки здоров'я тим, хто раніше міг претендувати на це щорічно і законно.

Ухвалення цього закону призведе до обмеження або повної відміни соцгарантій і пільг для більшості категорій українських громадян.

В поясненні до проекту зазначено: "порядок і розмір виплат в кожному році встановлюється Кабміном з врахуванням реальних фінансових можливостей держави".

Людською мовою це означає: пільги і соцгарантії можуть не надаватися, якщо Кабмін вирішить, що в бюджеті на них грошей немає.

Слід звернути увагу на те, що влада підступно заховала такі положення (невигідні для громадян) в законопроект, який прямо не має відношення до соціальної теми і тому пройде повз профільний парламентський комітет з питань соціальної політики, який мав би його відхилити.

Робиться це з однією лише метою – щоб закон був ухвалений непомітно і тихо, інакше є загроза, що дії влади викличуть широке незадоволення і протест.

Андрій Павловський для УП powered by lun.ua
Капитолий. Начало реванша Трампа
Дональд Трамп не сдастся сейчас, поскольку намерен баллотироваться на следующих президентских выборах. (укр.)
Заработать на смертях: как нас лишили мировой вакцины в 5 раз дешевле
Три доллара заплатила Всемирная организация здравоохранения за вакцину, закупку которой в ручном режиме сорвал министр здравоохранения Максим Степанов. (укр.)
Настоящая цена меха норок: история одного расследователя
В конце сентября 2020 польский Сейм (нижняя палата парламента) провел историческое совещание по вопросам правовой защиты животных в Польше. (укр.)
Изменил ли Национальный банк свою политику на валютном рынке
По какому принципу НБУ будет выходить на рынок с валютными интервенциями и как будет влиять на курс. Что изменилось в новой стратегии? (укр.)
Торговый фокус с лесом: друзьям — все, а обществу — ничего?
Почему торговля необработанной древесиной происходит на закрытых "аукционах" и без конкуренции. (укр.)
Дело генерала Назарова - сигнал, который нельзя игнорировать
Дело Назарова как потенциальный прецедент для военного судопроизводства Украины и свидетельство неурегулированности ключевых вопросов военной юстиции. (укр.)
Демократия и некомпетентность
Почему Аристотель не доверял демократии как форме правления, в чем заключаются недостатки последней и что это значит для современной Украины. (укр.)