Безапелляционный приговор

11 просмотров
Воскресенье, 25 декабря 2011, 16:02
Алексей Красноперов
политолог

У нашій країні все робиться швидко. Бюджет ухвалюється за один день. Судові вироки пишуться у дорадчих кімнатах за одну годину. Тільки переговори по ціні на газ ведуться довго.

І от ще новорічна "йолка" на Майдані Незалежності в Києві встановлюється два місяці. Все інше відбувається із майже блискавичною швидкістю.

От і апеляційний суд над Юлією Тимошенко у "газовій" справі вже встиг завершитися. Швидко і прогнозовано. Олена Сітайло вирішила не повторювати шлях і не здобувати славу Родіона Кирєєва і розглянула апеляцію за один місяці.

Із цілком прогнозованим та очікуваним результатом, в якому мало хто сумнівався. "Апеляційний суд Києва ухвалив залишити без змін рішення Печерського райсуду Києва від 11 жовтня 2011 року", – оголосила Олена Сітайло.

Численні приводи не сумніватися у негативному рішенні суду у справі Тимошенко давав сам президент Янукович, який неодноразово заявляв, що ця справа перебуває у особистій площині і таке може статися з кожним, відзначаючи, що йому б хотілося, щоб це питання було вирішено швидко.

От "питання" і вирішено. Швидко. І, напевно, саме так, як Йому "хотілося б". Крім того, не варто забувати, що виправдувальні вироки апеляційних судів, за статистикою, складають не більше 1% від розглянутих апеляційних позовів. Тож все було цілком прогнозовано.

Влада вирішила не відкладати на новий рік старі проблеми, розв’язавши їх у році нинішньому. По-перше, вирок щодо Тимошенко набув чинності і тепер вона вже напевно не зможе взяти участь у наступних парламентських виборах. Звісно, ще є можливість касаційного оскарження.

Проте немає сумніві, що після обрання Петра Пилипчука головою ВСУ касація буде або швидкою і прогнозованою, або затягнеться так, аби закінчитися після 28 жовтня 2012 року. І Тимошенко, вирок щодо якої вступив у силу, не матиме права балотуватися.

Є також Європейський суд, проте практика показує, що справи там розглядаються довго і малоймовірно, щоб рішення було ухвалено до парламентських виборів. Отже, проблему щодо участі Юлії Тимошенко у виборах влада для себе вирішила.

По-друге, для оголошення вироку було обрано майже ідеальний час з точки зору інформаційної політики та особистого комфорту Віктора Януковича. А саме - вирок оголошено напередодні новорічних свят. За цей час люди відпочинуть, факт забудеться і значного резонансу, швидше за все, не буде. Святкові теми так чи інакше переб’ють у масовій свідомості тему рішення апеляційного суду у "газовій" справі.

З іншого ж боку, рішення ухвалено після самміту Україна – ЄС, а отже українському президенту не доведеться вислуховувати нотації щодо політичної вмотивованості кримінальних переслідувань, вибіркового правосуддя і дотримання прав людини від європейських лідерів.

Щоправда тепер, напевно, можна остаточно поставити хрест навіть на парафуванні Угоди про Асоціацію, яку під час самміту було поставлено у пряму залежність від стану демократії в Україні.

Що ж, Олена Сітайло зробила Віктору Януковичу чудовий новорічний подарунок. Проте питання, чи коштував цей подарунок євроінтеграційних перспектив України і дотримання елементарних прав і свобод людини, залишається відкритим. Влада на це питання для себе вже відповіла. Відповідь міститься в рішенні Апеляційного суду міста Києва.

Олексій Краснопьоров, політолог, консалтингова агенція Concept GRoup, спеціально для УПpowered by lun.ua
Капитолий. Начало реванша Трампа
Дональд Трамп не сдастся сейчас, поскольку намерен баллотироваться на следующих президентских выборах. (укр.)
Заработать на смертях: как нас лишили мировой вакцины в 5 раз дешевле
Три доллара заплатила Всемирная организация здравоохранения за вакцину, закупку которой в ручном режиме сорвал министр здравоохранения Максим Степанов. (укр.)
Настоящая цена меха норок: история одного расследователя
В конце сентября 2020 польский Сейм (нижняя палата парламента) провел историческое совещание по вопросам правовой защиты животных в Польше. (укр.)
Изменил ли Национальный банк свою политику на валютном рынке
По какому принципу НБУ будет выходить на рынок с валютными интервенциями и как будет влиять на курс. Что изменилось в новой стратегии? (укр.)
Торговый фокус с лесом: друзьям — все, а обществу — ничего?
Почему торговля необработанной древесиной происходит на закрытых "аукционах" и без конкуренции. (укр.)
Дело генерала Назарова - сигнал, который нельзя игнорировать
Дело Назарова как потенциальный прецедент для военного судопроизводства Украины и свидетельство неурегулированности ключевых вопросов военной юстиции. (укр.)
Демократия и некомпетентность
Почему Аристотель не доверял демократии как форме правления, в чем заключаются недостатки последней и что это значит для современной Украины. (укр.)