Матч "Украина 2012"

2 просмотра
Четверг, 17 мая 2012, 15:09
Роман Илык
заместитель министра охраны здоровья Украины (2016-2019), автор правительственной программы «Доступные лекарства»

Господарка "Євро 2012" все більше нагадує футбольний м’яч у великій геополітичній грі.

Місія українців звелася до одного – байдуже спостерігати за майстерними передачами, влучними голами, підраховуючи їх кількість, та очікувати фінального свистка.

Європа з Америкою, з одного боку, та Росія – з іншого ведуть свою технічну перепалку з Україною на найвищому рівні. Ми ж, українці, намагаємось зрозуміти, чим це все закінчиться і якою буде наша доля в разі перемоги тих чи інших. Ми самі обрали собі таку роль, то ж винити нема кого.

Сьогодні мало хто сумнівається вже у тому, що цивілізовані країни мали б перейти від заяв і погроз до конкретних дій із захисту демократії у центрі Європи. Питання лише в тому, якого масштабу вони будуть – торкатимуться лише владної верхівки чи відобразяться на кожному з нас.

Бойкот Ялтинського саміту, чіткі заяви провідних європейських політиків не залишають сумніву у тому, що демократичний світ вичерпує вже увесь запас інтелігентних натяків та дипломатичних реверансів.

Нарешті вони зрозуміли, що "у нас на районє" інший сленг.

Голодування Юлії Тимошенко здетонувало накопичену енергію невдоволення серед політичних еліт і вибухнуло в низку різких заяв. А що далі? До цього часу ми не почули чіткої стратегії цивілізованого світу, в разі, якщо ситуація в Україні з демократією не зміниться.

Як вони впливатимуть на український політикум і що розуміють під словом "ізоляція"?

Економічні санкції, блокування рахунків "Сім’ї", політичну ізоляцію чи просто ігнорування, тощо. А можливо, ніяких дій і не буде – все залишиться на рівні розмов? Невідомо…

Юлія Тимошенко неодноразово вже з в’язниці зверталась до впливових політиків Європи з проханням не призупиняти євроінтеграцію України. Бо розуміє – це єдиний шанс, єдина пуповина, що зв’язує нас з цивілізованим світом.

Незважаючи на показові заяви росіян в унісон з Європою, не гріх припустити, що насправді Росія злорадно потирає руки, адже така ослаблена Україна – мрія імперії.

Вони знають, якщо буде перекрито відхід на Захід, двері з написом "Ласкаво просимо у ЄврАзЕС" залишаться "гостинно" відкритими. Тоді можна вже й караваєм не заманювати, не обіцяти зірку з неба, бо тоді вже самі прийдуть і самі попросять.

Тому категорична позиція Європи підіграє Росії, яка, попри показову підтримку демократичних цінностей, скористається хорошою нагодою підставити "братерське плече".

Поки що матч не закінчився. І зрозуміло одне – Україна настільки безхребетна, безавторитетна на зовнішньополітичній арені, що стала розмінною монетою світових VIP-ів.

І це заслуга не лише влади, а й усього суспільства, за мовчазною згодою якого все це і відбувається. Це ж нам до вподоби дивитися на недолугих хохлів у нашумілому "Матчі", ми ж закриваємо очі на принизливе перекручення нашої історії, і навіть аплодуємо цьому, даруючи касові збори.

А тому, дай Бог, щоб ми не стали глядачами на реальному матчі смерті – смерті демократії в Україні.

Роман Ілик, лідер Львівської "Батьківщини", для УПpowered by lun.ua
Реклама:
Другого шанса не будет
Почему 2020 год – лучшее время для внутреннего туризма. (укр.)
Зачем государство лезет в карман к украинцам
Что потребители должны знать о финансовом мониторинге. (укр.)
Почему Верховная Рада игнорирует вопросы защиты прав ветеранов?
За первое полугодие Верховная Рада приняла 290 законов и постановлений, из которых лишь 6 касаются социальной защиты ветеранов и условий прохождения военной службы. (укр.)
Перезагрузка украинской "оборонки"
Прозрачные закупки, корпоратизация оборонных предприятий и другие законодательные изменения для реформирования отрасли. (укр.)
"Бессарабская площадь" 1960-80-х годов. Часть первая
Когда пишу этот заголовок, я начинаю улыбаться, вспоминая... У тогдашней моей жизни эта остановка была выходом в большой космос. Отсюда начиналось все... (укр.)
Беларусь между Лукашенко и Путиным: что делать Украине?
Накануне президентских выборов белорусский диктатор из последних сил старается удержать власть в безвыходной ситуации. Россияне, наблюдая его слабость, усиливают давление и могут прибегнуть к прямой агрессии. Украина обязана поддержать белорусов и помочь в их борьбе. (укр.)
Мой дед был коммунистом
Об этом не подобает говорить в порядочных общества, к этому редко признаются те, которые в свое время этим гордились, о таких историях, в основном забывают тенденциозные историки. Но мой дед был коммунистом.