Матч "Украина 2012"

2 просмотра
Четверг, 17 мая 2012, 15:09
Роман Илык
заместитель министра здравоохранения Украины

Господарка "Євро 2012" все більше нагадує футбольний м’яч у великій геополітичній грі.

Місія українців звелася до одного – байдуже спостерігати за майстерними передачами, влучними голами, підраховуючи їх кількість, та очікувати фінального свистка.

Європа з Америкою, з одного боку, та Росія – з іншого ведуть свою технічну перепалку з Україною на найвищому рівні. Ми ж, українці, намагаємось зрозуміти, чим це все закінчиться і якою буде наша доля в разі перемоги тих чи інших. Ми самі обрали собі таку роль, то ж винити нема кого.

Сьогодні мало хто сумнівається вже у тому, що цивілізовані країни мали б перейти від заяв і погроз до конкретних дій із захисту демократії у центрі Європи. Питання лише в тому, якого масштабу вони будуть – торкатимуться лише владної верхівки чи відобразяться на кожному з нас.

Бойкот Ялтинського саміту, чіткі заяви провідних європейських політиків не залишають сумніву у тому, що демократичний світ вичерпує вже увесь запас інтелігентних натяків та дипломатичних реверансів.

Нарешті вони зрозуміли, що "у нас на районє" інший сленг.

Голодування Юлії Тимошенко здетонувало накопичену енергію невдоволення серед політичних еліт і вибухнуло в низку різких заяв. А що далі? До цього часу ми не почули чіткої стратегії цивілізованого світу, в разі, якщо ситуація в Україні з демократією не зміниться.

Як вони впливатимуть на український політикум і що розуміють під словом "ізоляція"?

Економічні санкції, блокування рахунків "Сім’ї", політичну ізоляцію чи просто ігнорування, тощо. А можливо, ніяких дій і не буде – все залишиться на рівні розмов? Невідомо…

Юлія Тимошенко неодноразово вже з в’язниці зверталась до впливових політиків Європи з проханням не призупиняти євроінтеграцію України. Бо розуміє – це єдиний шанс, єдина пуповина, що зв’язує нас з цивілізованим світом.

Незважаючи на показові заяви росіян в унісон з Європою, не гріх припустити, що насправді Росія злорадно потирає руки, адже така ослаблена Україна – мрія імперії.

Вони знають, якщо буде перекрито відхід на Захід, двері з написом "Ласкаво просимо у ЄврАзЕС" залишаться "гостинно" відкритими. Тоді можна вже й караваєм не заманювати, не обіцяти зірку з неба, бо тоді вже самі прийдуть і самі попросять.

Тому категорична позиція Європи підіграє Росії, яка, попри показову підтримку демократичних цінностей, скористається хорошою нагодою підставити "братерське плече".

Поки що матч не закінчився. І зрозуміло одне – Україна настільки безхребетна, безавторитетна на зовнішньополітичній арені, що стала розмінною монетою світових VIP-ів.

І це заслуга не лише влади, а й усього суспільства, за мовчазною згодою якого все це і відбувається. Це ж нам до вподоби дивитися на недолугих хохлів у нашумілому "Матчі", ми ж закриваємо очі на принизливе перекручення нашої історії, і навіть аплодуємо цьому, даруючи касові збори.

А тому, дай Бог, щоб ми не стали глядачами на реальному матчі смерті – смерті демократії в Україні.

Роман Ілик, лідер Львівської "Батьківщини", для УПpowered by lun.ua
Как коронавирус меняет медицинские системы мира
Едва ли не впервые за сто лет системы здравоохранения разных стран испытывают критическую нагрузку. Коронавирус вызвал кризис нехватки кадров, медицинского оборудования и средств индивидуальной защиты. (укр.)
Президент избрал путь зависимого Нацбанка
Почему после назначения нового главы Нацбанка политика регулятора изменится.
Что нужно сделать Украине, чтобы победить в войне
6 конкретных шагов, которые помогут ускорить победу Украины в российско-украинской войне.
Вчерашние троечники будут диагностировать наших с вами детей
Похоже, что Минздрав окончательно определился со стратегией преодоления дефицита врачей на прошлой неделе, развернув назад извечный закон перехода количества в качество. (укр.)
Где скрыты стимулы для привлечения инвестиций
Почему инвесторы часто предпочитают рынки соседних стран, и как Украина может увеличить инвестиционную привлекательность. (укр.)
Двуликая забота о потребителях
Верховная Рада провалила голосование за законопроект об изменениях в сфере жилищно-коммунальных услуг. Почему от этого проиграют потребители? (укр.)
Децентрализируем столицу: новый закон о Киеве
15 июля профильный комитет поддержал проект, которым предусмотрены изменения в самоуправлении Киева. Окончательное решение относительно этого законопроекта депутаты будут принимать в сентябре. (укр.)
Реклама: