Нужно преодолеть человеческий страх

61 просмотр
Среда, 24 октября 2012, 14:05
Богдан ЧервакБогдан Червак
глава ОУН

В Церкві Святого Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі замість традиційної проповіді у ці дні зачитують Слово Глави Української Греко-Католицької Церкви патріарха Святослава під промовистою назвою: "Про страх перед владою і страх Господній: до тих, хто не наважується діяти згідно з волею сумління".

Сподіваюся, що звернення предстоятеля УГКЦ також слухають в інших храмах по всій Україні. Це означає, що Церква надає велику вагу тому, що має відбутися під час виборів, коли українці прийдуть на виборчі дільниці, щоб проголосувати за новий склад Верховної Ради.

Зрештою, звернення Блаженнішого Святослава вже оприлюднене у ЗМІ, а отже кожен має можливість з ним ознайомитися і зробити для себе висновки.

Я ж хотів би наголосити лише на одному, але, на мою думку, дуже суттєвому аспекті, який міститься у згаданому посланні.

В один із найвідповідальніших моментів життя нації і держави вкрай важливо позбутися страху, оскільки саме він не дає чинити нам відповідно до нашого сумління, а отже стає тою перешкодою, яка руйнує людську душу і може зруйнувати майбутнє держави.

При цьому патріарх, а в його особі ціла Церква зазначають, що дуже часто поява страху є безпідставною: "Тут людину лякає радше уявлення про те, що може з нею статися", а отже страх не що інше , як виправдання пасивності й громадянського дезертирства.

В результаті, безпідставний людський страх стає фатумом нашої історії, який перекреслює наше і наших дітей майбутнє.

Як позбутися отого, як правило, уявного страху?

Церква вчить, що найпершим ліком "від цього липкого відчуття" є почуття міжлюдської солідарності. Від себе уточню – відчуття себе членом нації, спільноти "мертвих, живих, і ненароджених" за Шевченком.

Що лікує страх?

"Людина, яка відчула плече свого однодумця й усвідомила його солідарність, здивовано помічає, що страх її покидає. Навіть більше, на його місце приходить розкішне почуття побратимства. Тому згуртовані люди помножують свої сили".

Іншим ліком від страху є "перемога, що її здобуває в людині божественне над гріховним".

Щоб сповна збагнути що це таке, варто прислухатися до уроку, який свого часу дав нам Блаженний Папа Іван Павло ІІ. Багатьом людям, в тому числі й українцям, він запам’ятався передусім тим, що напередодні нового тисячоліття, коли апокаліптичні візії брали гору над здоровим глуздом, неустанно закликав нічого не боятися і переступити поріг надії.

Для людини віруючої це означає покладати свою надію на Господа. Відтак на місце земному страхові приходить визвольний страх Божий, який, на відміну від земного, не паралізує людину й позбавляє миру в її душі, а навпаки, примушує виконувати Господні заповіді, а значить не боятися і чинити так, як підказує совість.

У будь-якому випадку вирішальне значення під час цих виборів матиме не агітація чи вплив ЗМІ, адмінресурс чи його відсутність, і навіть не політична корупція у формі підкупу виборця.

Головне, що матиме значення, це здатність окремо взятого громадянина здолати людський страх. Без цього – перемога не можлива!

Богдан Червак, голова ОУН, для УП

Реклама:
Уважаемые читатели, просим соблюдать Правила комментирования
Реклама:
Информационная изоляция Донбасса или Еще один "грех" Facebook
Почему невозможно таргетировать рекламу в соцсетях по всей Украине (укр.).
̶Н̶е̶ для прессы. Почему Раде следует восстановить прозрачность
Как Банковая планирует дальше блокировать назначение Клименко руководителем САП
Руководство страны может попытаться использовать ручную комиссию сейчас, затянув назначение Клименко на несколько месяцев и переиграть уже даже утвержденные результаты (укр.).
Кредиты и ипотека во время войны
Как государство поддерживает тех, у кого есть кредиты в банках и что делать, чтобы не допустить массового банкротства после войны? (укр.)
Зеленое восстановление транспорта: удобно для людей
Какие принципы следует учесть при восстановлении городов, чтобы улучшить систему общественного транспорта? (укр.)
Запустите малую приватизацию в условиях войны. Что для этого нужно?
Зачем возобновлять процесс приватизации во время войны? (укр.)
Оккупанты воруют украинское зерно: поименный список мародеров
Кто помогает вывозить и какие компании покупают у россиян украденное украинское зерно? (укр.)