Пойдет ли Захарченко в отставку?

34 просмотра
Понедельник, 20 мая 2013, 13:33
Татьяна Николаенко
УП

Події 18 травня повинні були мати один-єдиний наслідок – відставку міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка.

Щонайменше за те, що його підлеглі проявили злочинну бездіяльність, коли особи бандитської зовнішності спочатку влаштували потасовку у Києві, а потім побили журналістів.

При цьому, у тих, хто спостерігав безпосередньо за подіями, взагалі склалося враження, що міліція була добре обізнана в тому, що має відбутися, і мала втрутитися лише в рамках відведеного їй сценарію.

Судіть самі - під час мітингу "регіонів" з двору на Хрещатику виходить загін "Беркуту", і рушає по Трисвятительській в бік Михайлівської площі. Журналісти біжать слідом в очікуванні, що щось відбувається на мітингу опозиції на Софійській площі, але "Беркут" повертає на Десятинну. Слідом за "Беркутом" на Михайлівську площу підіймається група з півсотні бритоголових молодиків, які навіщось тягнуть за собою кілька упаковок з водою.

Вони цілеспрямовано рушають на Велику Житомирську, де, як виявляється, стоїть БТР. Щойно вони з'явилися біля "Інтерконтиненталю", починають лупити водою "фашистів" зі "Свободи".

Все це відбувається під вікнами головного управління київської міліції. Проте міліціонери, яки стоять під главком, нічого не роблять і мовчки спостерігають. Спостерігають до того часу, поки один порядний чи можливо просто непоінформований міліціонер не кидається на них з матом:

Бються? Ну і нехай
Б'ються? Ну і нехай

- Ви чого, с***, стоїте? Чого стоїте, я вас питаю? Ви що, не бачите, що робиться, а ну бігом їх розводити, бігом! – кричить чоловік і ногами пинає і б'є по потилиці ледачих колег, які навіть не поспішають лізти у бійку.

І лише після того як бритоголові-молодчики, які прийшли з мітингу Партії регіонів, де до цього стерегли сцену, відходять до "Інтерконтиненталя", тільки тоді наче з повітря з'являється "Беркут", який мав би дійти на місце події на 10 хвилин раніше за бойовиків.

При цьому "Беркут" зосереджує свої сили лише на одній стороні – "Свободі". А молодчиків, які вже побили журналістів, свідками чого були міліціонери, "Беркут" дуже спокійно відтискає до фунікулера і відпускає НА ВОЛЮ. Ніхто не затриманий!

Вибачте, але після цього є лише одна думка - що правоохоронні органи брали участь у спланованій політичній провокації на боці однієї зі сторін, щоб потім у новинах показати, як "фашисти"-"свободівці" б'ють людей.

Навіть, якщо взяти до уваги, що "свободівці" теж поводили себе агресивно, то з ними мала справлятися міліція, а не загін невідомих боксерів-"антифашистів".

Зрештою, 9 травня у Тернополі міліція якось розібралася зі "Свободою", і братки не знадобилися. Але видно тут був інший сценарій.

Більш того, на цьому злочинна бездіяльність МВС не завершується.

В країні вже півроку за потуранням МВС і особисто Віталія Захарченка у відкриту орудують братки, визначаючи долю держави, а міліція при цьому робить вигляд, що нічого не відбувається.

Вже пізніше журналісти роздивилися, що багато з тих братків, які билися від "регіонів" на Великій Житомирській, були помічені у зіткненнях з тими ж "свободівцями".

Наприклад, ці бритоголові чергували в Окружному суді Києва, де "свободівець" Олександр Марченко судився за результати виборів з Віталієм Чудновським, нареченим сестри голови адміністрації президента Юлії Льовочкіної.

братки спершу орудували на виборах, а тепер на мітингах
братки спершу орудували на виборах, а тепер на мітингах

Тоді близько 200 хлопців "за" Чудновського стерегли суд від 30 свободівців, що стояли на вулиці. При цьому присутній в суді "Беркут" нічого не робив, щоб видворити цих хлопців з суду.

При цьому вже тоді від цих хлопців можна було почути дуже специфічну риторику.

- Да, надо не допустить этих неофашистов к власти, – говорив один бритоголовий іншому, чергуючи під кімнатою суду. 

В окружному суді бритоголові борці корчили з себе журналістів. Правда, посвідчень ніхто не показував. На мітингу Партії регіонів 18 травня дехто з цих хлопців ходив з бейджиком "дні Європи. Телебачення" і спершу вони начебто стерегли на Європейській площі знімальний кран з камерою. Правда під час побиття справжніх журналістів бейджики десь зникли.

Були ці хлопці і під час сутичок за хату київської вчительки Ніни Москаленко, на яку претендують високі міліцейські чини.

Активістам ці хлопці давно відомі - ще з виборів у Вишневому і Обухові. За їх словами, це вихованці спортивних інтернаті з Обухова, Ірпеня, Білої Церкви. Зазвичай вони працюють під час рейдерських захоплень.

Міліціонери зі стажем кажуть, що ще з 2002 року на мітингах завелась практика тримати таких хлопів на випадок бійок. Такі активісти точно є в УДАРу. "Але так як їх використовує Партія регіонів, їх не використовує ніхто", - каже колишній міліціонер.

Жодних кроків проти них ні під час виборів, ні пізніше, коли подібні молодики втручалися у засідання Ірпінської міськради.

Не робили нічого і зараз, коли братки били журналістів. Просто стояли осторонь.

У понеділок близько сотні журналістів прийшли під МВС вимагати або порушення кримінальної справи за перешкоджання журналістській діяльності або піти у відставку.

Звісно, що міністр і не подумав виходити до журналістів.

 

Знаючи про їх акцію, він пішов на засідання уряду. Звісно, дерибан бюджетних коштів, отриманих з громадян, значно важливіший, ніж охорона тих самих громадян.  

Як відомо, державним бюджетом на утримання МВС передбачено 16 мільярдів. 

Коли Захарченко випрошував у президента черговий мільярд, він давив на те, позитивні сторони діяльності МВС.

"Ми на високому рівні провели Євро-2012. Наші дії отримали позитивну оцінку як в країні, так і за її межами. Міністерство ретельно готувалося до виборів та забезпечило охорону громадського порядку як під час виборчого процесу, так і під час підрахунку голосів", - розказував у листопаді минулого року голова МВС.

На справді ж виходить, що відомство Захарченка не просто не може розслідувати резонансні вбивства на кшталт загибелі родини харківського судді, воно не здатна захистити тендітну дівчину від бритоголових бандитів, яку б'ють у них на очах.

В будь-якій нормальній країні після подій 18 травня і такої ганьби міліцейського мундира міністр подав би у відставку.

В нашій же країні все обмежиться розслідуванням бездіяльності міліції. Можливо, когось показово звільнять. Не факт, що МВС знайде Вадіка "Румина". Може, він відсидиться десь у якомусь селі як Пукач, а потім гулятиме Києвом подібно до мажора Калиновського.

А Захарченко? Ну хто ж його звільнить... Він же сімейний. Йому ж ще на масовому продажу травматики треба заробити.powered by lun.ua
Наш ежедневный выбор
Философия принятия решений допускает право делать как взвешенные, так и иррациональные поступки, но активная и ответственная жизненная позиция требует делать их ежедневно, без проволочек и права на слабость. Делать собственный ежедневный выбор – выбор, за который нас не будут массово агитировать, убеждать или призывать. (укр.)
Как чувствовать себя в безопасности в своем дворе и подъезде: советы, которые не требуют больших средств
Часто человек, который не сможет оказать достойного сопротивления злоумышленнику, оказывается в ситуации безысходности совсем рядом со своим многоквартирным домом. (укр.)
Как быть женщиной на баррикадах?
Девочки всегда рождаются уже "чьими-то", они уже принадлежат конкретной традиции еще до своего рождения, в значительно большей степени, чем мальчики. (укр.)
Зеленский и Порошенко – социально-психологические портреты кандидатов
Для лучшего понимания потенциала личности кандидатов можно использовать типологический подход. Он позволяет ознакомиться с основными чертами характера, мотивами поведения и поступков, понять возможности и способности, симпатии и антипатии, жизненные цели кандидатов. (укр.)
Лидеры и реформы: хватит ли в украинцев энтузиазма
Для реализации успешных преобразований требуется немало качеств, но главное из них — энтузиазм. Хватит ли его у украинских лидеров и украинского народа? (укр.)
Сохраните курс на Европу и не разворачивайте реформы: открытое обращение к кандидатам в президенты
Как у двух самых многочисленных проевропейских сетей общественных организаций, в целом объединяющих более 300 организаций-участниц, у нас есть требования к следующему президенту... (укр.)
ЕС усилит контроль в интернете: как это отразится на украинцах
Европейский парламент все-таки принял более чем спорную Директиву об авторском праве на Едином цифровом рынке ЕС. Скандальная директива упростит механизм блокировки контента и в Украине.