Время Майдан превратить в социальную сеть

23 просмотра
Четверг, 13 февраля 2014, 15:41
Виктор Мороз
политический обозреватель

Запровадження електронного уряду в межах революційного співтовариства сприятиме значному розширенню його мережі й допоможе колективно обговорювати й розв'язувати складні проблеми.

Олександр Турчинов після відвідування з Арсенієм Яценюком Юлії Тимошенко 12 лютого вирішив усіх заінтригувати. А декого насмішив. За його словами, чи бути Арсенію Петровичу нині прем'єром – вирішуватиме Майдан. Звучить як "партія". При тому, що він краще нас знає, що це надто контраверсійна й суперскладна позиція.

То, може, хоче добити Яценюка в очах революційного люду? Чи зняти з усіх можливих колаборантів моральну відповідальність за співробітництво зі скомпрометованим режимом?

То як саме "вирішуватиме Майдан"? В який спосіб? Може, буде обговорення? Чи голосування з підрахунком голосів? А на таку справу, без сумніву, зійдеться мільйон українців. І в який спосіб вони обговорюватимуть, а потім голосуватимуть? Чи, може, віддаватимуть перевагу тому, за що гучніше кричать?..

Хтось мудро колись сказав, що колективна відповідальність породжує індивідуальну безвідповідальність. Це все, звичайно, совковий атавізм. 

Але якщо абстрагуватися від логіки й моралі про саму постановку питання, а перейти до його технічної частини – то вихід із ситуації, котра нагадує маніпулювання голосуванням, взагалі є. І досить ефективний.

Усі ми знаємо, що нині сучасні інформаційні технології в постіндустріальному світі давно запропонували систему електронного уряду, котрий є величезним кроком у розвитку демократії. Крім того, ця система сприяє ефективному й раціональному управлінню країною. Найяскравіші приклади – Ісландія та близька нам Естонія, де вже чимало років діють ці чудо-технології, які справді в демократичний й ефективний спосіб розв'язують масу нагальних і складних проблем.

Так, ми все це знаємо. Але якось язик не повертався сказати про можливе використання технології електронного уряду в межах нашої вбогої й дуже проблемної держави...

І ось у Фейсбуці один розумний чоловік під ніком Сергій Свр пропонує дуже цікаву й продуктивну ідею для реалізації спочатку в межах Майдану. Пропоную ознайомитися.

Сергій Свр: "Для того щоб Майдан по-справжньому щось вирішував, Майдан треба перетворити на соціальну мережу. Тоді люди зможуть обговорювати між собою актуальні проблеми, а головне – проводити голосування по різних питаннях.

Це буде постійно діюче Віче. Через соціальну мережу до Майдану можна залучити набагато більше людей. Віртуальне спілкування із громадськістю Сходу та Півдня без посередництва Партії регіонів допоможе знайти точки дотику, допоможе порозумітися, визначити спільні проблеми.

Ідея Майдану повинна розвиватися й, можливо, стати моделлю для майбутніх революційних політичних реформ. Так само, як свого часу Велика французька революція стала поштовхом для руйнації політичної системи, яка домінувала не одне тисячоліття.

Ми можемо подарувати світу нову форму демократії. Де рішення будуть прийматися швидко, де політики будуть під пильним оком громадськості, де зворотній зв'язок між партіями й виборцями буде максимально швидкий".

Цікава думка.

Не думаю, що ця пропозиція дуже сподобається нашій опозиції, яка виросла й загартувалася в не дуже демократичному середовищі. І теж часто прагне подати бажане за дійсне – тобто, теж буває схильна свідомо чи підсвідомо до маніпулювання, як у згаданому випадку з Олександром Валентиновичем Турчиновим.

Годі вже й казати про партію влади, для якої маніпулювання думкою суспільства взагалі є стрижневим принципом.

Але якщо опозиція хоче якісно відрізнятися від уже усталених норм і бути в сучасному тренді політичних і державницьких новацій, то має скористатися народною творчістю, яка підказує дуже цікавий напрямок діяльності –і швиденько запровадити цю пропозицію в реальну майданну практику.

Врешті, лідери опозиції мають зрозуміти, що на Майдан збирається креативний клас, люди розумні, творчі, критично мислячі. Вони щиро прагнуть змінити життя країни й своє особисте на краще. І саме вони допоможуть зреалізувати хорошу справу.

Адже це може бути справді гарний початок майбутніх революційних змін і перезавантаження країни.

Звичайно, вийти на майданну сцену і не своїм голосом заволати: "Банду геть!" – це значно простіше. Але що далі?

А далі часто йде в хід нова формула. Наприклад: " Нам мандат на перемовини надав Майдан". А хто в того Майдану питав і в який спосіб – то вже інша справа.

Ось саме тому й виникає сумнів, що ця гарна ідея загубиться, як і багато інших.

Але все ж Сергію Свр велика подяка за розумну пораду. Його пропозиція, без сумніву, матеріалізується в той чи інший спосіб.

І комусь колись дорогою знадобиться.

Віктор Мороз, спеціально для УПpowered by lun.ua
Реклама:
Человека, который будет распределять 7% госбюджета, будут избирать в Zoom два дня
Что сегодня Украина предлагает Александру и еще миллиону онкобольным украинцам?
8 ключевых задач: как аутсайдеру евроинтеграции стать ее лидером
Карантин карантином, но курс на Европу никто не отменял. Подписав Соглашение об ассоциации "Украина-ЕС", наше государство получило ряд обязательств, и она их выполнить. (укр.)
Стационарная зона, или Почему #пуститевреанимацию нельзя отменить на карантин
Стационар – палата больницы, где ты будешь сама/сам со своей болью и страхом. Где можешь рассчитывать на уколы-капельницы-смотры-лекарства-еду, но не на сочувствие. (укр.)
Кто на рынке главный: клиент или поставщик газа?
Почему нужно открывать рынок газа для населения и как правильно подготовиться. (укр.)
Как защититься от поддельных лекарств
Мастерство имитации препаратов часто достигает высокого уровня, включая фальсификацию упаковки и документов. Но и врач, и пациент должны знать инструменты, которые могут помочь защититься от подделок. (укр.)
Честные закупки под угрозой
Шаги, свидетельствующие о том, что наиболее денежные сферы закупок пытаются взять под ручное управление. (укр.)
Вызовы цифровой трансформации для Государственного бюро расследований
Как цифровизация поможет повысить эффективность работы ГБР. (укр.)