Парламентские каникулы? Аморально и безответственно

22 просмотра
Понедельник, 30 июня 2014, 13:12
Вячеслав Гнатюк
для УП

Зайве говорити, з якою напругою живе зараз українське суспільство: війна на Сході без затвердженого керівництва силового блоку; політична дезорганізація влади, у якій цілі парламентські фракції, високопоставлені представники виконавчих структур підтримують сепаратистів і працюють на знищення держави. А тим часом в Україні й далі панує тотальна корупція, що її тимчасовий уряд навіть не намагається долати.

За таких екстремальних умов маємо всі самозречено працювати, а хто годен – то й воювати зі зброєю в руках, щоби зберегти незалежність і територіальну цілісність нашої держави, захистити ще крихкі надбання Революції Гідності й наш європейський вибір.

Найвищим взірцем самовідданості є, звичайно, героїчний чин наших добровольців і всіх силовиків, які ціною власної крові воюють на Донбасі за щасливе майбутнє України.

Тут зараз епіцентр життя нації, сюди щодня спрямовуються думки й сподівання мільйонів людей, надходить матеріальна допомога з усіх куточків країни. Люди готові віддати останнє, щоби війна швидше закінчилася, щоб озвірілі окупанти покинули нарешті нашу землю.

Проте, зусиль простих трударів і вояків недостатньо, аби загасити полум'я цієї нав'язаної нам війни й розпочати переформатування держави на засадах ефективності й справедливості.

Потрібно якнайшвидше прийняти низку важливих законодавчих актів, які дали б поштовх перезавантаженню української держави й суспільства, забезпечили б незворотність нашого шляху до кардинальних реформ.

Ідеться, передусім, про новий закон про вибори до парламенту й місцевих Рад, який треба ухвалити чимскоріш, щоби вибори могли відбутися вже восени цього року.

Має бути затверджено й точну дату парламентських виборів, що змобілізує вітчизняний політикум і громадськість на пошук креативних рішень для розв'язання пекучих поточних проблем в економіці й політиці.

Наступні вибори не будуть ні демократичними, ні патріотичними, якщо до моменту їхнього проведення не буде прийнято блок антикорупційних законів, законів про люстрацію держслужбовців та про заборону Компартії й Партії регіонів як структур, що заплямували себе ініціюванням і прийняттям антидемократичних законів 16 січня 2014 року та підтримкою сепаратизму на Донбасі.

Щоби менше проливалося крові на Донбасі й ми отримали ефективне командування для боротьби з агресором, слід негайно, на чинній сесії, затвердити компетентних керівників силового блоку.

Вона ж повинна ще протягом літа ратифікувати так тяжко вистраждану Угоду про асоціацію з ЄС, бо зволікання може призвести до втрати певних економічних преференцій, що є абсолютно неприпустимим за теперішньої економічної ситуації в державі.

Тож виглядатиме верхом цинізму й навіть блюзнірства, якщо народні обранці вигріватимуть боки на пляжах екзотичних країн у той час, коли на їхній Батьківщині ллється кров найкращих її синів у борні з окупантом.

Саме ефективна й креативна законодавча робота парламенту є одним із вирішальних чинників у перемозі над агресором і подоланні системної кризи, у яку загнала країну банда Януковича. Тому парламентарі не мають морального права переривати роботу Верховної Ради, керуючись не державними, а власними дрібноегоїстичними інтересами.

Окремі фракції та депутати вже висловилися за продовження роботи парламенту без перерви на літні вакації. Проте чимала частина народних обранців уже встигли з'їздити на відпочинок під час роботи сесії, продемонструвавши тим самим свою байдужість до долі країни. Мріють вони, мабуть, чкурнути на заморські пляжі й у сезон літніх відпусток.

1-4 липня – останній пленарний тиждень роботи 4-ї сесії Верховної Ради.

Українське суспільство чекає, що на цьому тижні буде ухвалено патріотичне рішення про подальшу безперервну роботу законодавчого органу аж до подолання кризи на Сході й обрання нового складу парламенту після дострокових виборів.

Потім хай відпочивають досхочу!

В'ячеслав Гнатюк, спеціально для УПpowered by lun.ua
Как реформировать высшее юридическое образование в Украине
Вузы осуществляют подготовку юристов по программам, которые не учитывают потребности юридической практики. (укр.)
Новая налоговая реформа: шаг вперед, два назад
Увеличение налоговой нагрузки для бизнеса подготовил законопроект №1210. Чего будут касаться предлагаемые изменения?
Пойдет ли Украина на сделку с дияволом в деле о национализации Приватбанка
Премьер-министр Алексей Гончарук заявил, что власти ищут "компромисс" с миллиардером-олигархом Игорем Коломойским в деле Приватбанка. Какие последствия это будет иметь для Украины?
Как покупают лекарства для регионов? Киев, у нас проблемы
В конце концов, рекомендации МОЗ и МЭРТ должны стать обязательными для исполнения – приобрести статус нормативного акта. А это уже вызов для новой власти, которая получает реальную возможность продемонстрировать, как она на самом деле занимается украинскими пациентами и их деньгами. (укр.)
Горшки, из которых ели 3 тысячи лет назад
Археологи наткнулись на редкие артефакты эпохи чернолесской культуры в Каменце-Подольском. (укр.)
Конфликт из прошлого: как история поссорила двух ключевых союзников США
Конфликт между Южной Кореей и Японией набирает обороты, уже став угрозой для стабильности в регионе. Особенно на фоне самоустранения США от проблем своих союзников. (укр.)
На финансирование партий в 2020 предусмотрено более 1 миллиарда гривен. И это нормально?
Какую долю государственного финансирования должны получить парламентские и внепарламентские партии на уставную деятельность в следующем году? (укр.)