Мусорные бачки как последнее предупреждение

4 просмотра
Пятница, 10 октября 2014, 09:32
Анна МалярAnna Maliar
кандидат юридических наук, эксперт-криминолог

Українці продовжують шокувати світ креативною народною демократією.

Люстрація через сміттєві бачки впевнено набирає обертів. У суспільстві точаться запеклі дискусії із приводу занадто зухвалого ставлення народу до політиків.

Чи то навмисно, чи то випадково, але акцент у цій дискусії змістили в площину права та моралі. Так, справді – це хуліганство, і це аморально.

Але такий підхід до розуміння сміттєбачкового флешмобу помилковий. Адже ігнорується політична причина цього явища. Припинити кидання чиновників у сміттєві бачки, так само як й інші правопорушення, неможливо лише покаранням та суспільним осудом.

Оскільки це природна реакція людей, які ризикували життям заради зміни системи, – на відсутність бодай якихось змін.

Можна притягти до кримінальної відповідальності всіх, хто брав участь у цих ганебних акціях, але акції від того не припиняться. Більше того, жорстокість їх прояву буде лише рости. Тому що зберігається джерело народного гніву – бездіяльність влади, небажання очищатись та проводити реформи.

Закидання політиків у сміттєві бачки – це останнє попередження владі, яка не позбавилась облич старого злочинного режиму.

Політичний конфлікт між народом і владою не вичерпався в лютому 2014-го, він триває паралельно з війною. А в політичних конфліктів свої закони – не юридичні. Національне законодавство не справляється з подібними ситуаціями.

Тому владі не вистачить легальних інструментів для припинення агресії народу по відношенню до представників влади та політиків. Тож, і немає сенсу приділяти стільки уваги юридичній кваліфікації дій народних месників.

Усе значно простіше.

Якщо у влади є інстинкт самозбереження, вона повинна здійснити люстрацію зверху – інакше народ здійснить її знизу.

І тоді верхівка втратить владу, а ми з вами – державу.

Анна Маляр, спеціально для УПpowered by lun.ua
powered by lun.ua
Тайм-менеджмент: как его практиковать и книги, которые помогут
Способность управлять временем – это предпосылка work-life balance и ощущение счастья в целом. (укр.)
Сколько еще надо сделать!
Неужели мы действительно народ, способен оживить все свои хорошие черты лишь раз в двадцать лет и то – всего лишь на несколько месяцев? (укр.)
Косметический ремонт общественных советов, или Как (не)изменить правила игры
Общественные советы при госорганах созданы для содействия участия граждан в формировании и реализации государственной политики. Что же нового предлагают громрадам и что это меняет? (укр.)
"Твою страну услышали": письмо из Европарламента герою Небесной сотни
Возможно, ты видишь все, что мы делаем, откуда-то с небес. Возможно, ты разочарован. Возможно, не все идет так, как ты мечтал... Но я верю, что это время настанет.
Часы тикают: у больниц мало времени, чтобы начать экономить на "коммуналке"
Через год все поликлиники и амбулатории отправляются в автономное плавание, то есть будут платить за коммунальные услуги самостоятельно. Готовы ли они к этому? (укр.)
Дневник Майдана. О чем мы тогда думали
"Друзья говорят, что плакали, когда видели, как окруженных митингующих лупашили, девушек без сознания беркут тянул за ноги по асфальту #евромайдан".