Мусорные бачки как последнее предупреждение

4 просмотра
Пятница, 10 октября 2014, 09:32
Анна МалярAnna Maliar
кандидат юридических наук, эксперт-криминолог

Українці продовжують шокувати світ креативною народною демократією.

Люстрація через сміттєві бачки впевнено набирає обертів. У суспільстві точаться запеклі дискусії із приводу занадто зухвалого ставлення народу до політиків.

Чи то навмисно, чи то випадково, але акцент у цій дискусії змістили в площину права та моралі. Так, справді – це хуліганство, і це аморально.

Але такий підхід до розуміння сміттєбачкового флешмобу помилковий. Адже ігнорується політична причина цього явища. Припинити кидання чиновників у сміттєві бачки, так само як й інші правопорушення, неможливо лише покаранням та суспільним осудом.

Оскільки це природна реакція людей, які ризикували життям заради зміни системи, – на відсутність бодай якихось змін.

Можна притягти до кримінальної відповідальності всіх, хто брав участь у цих ганебних акціях, але акції від того не припиняться. Більше того, жорстокість їх прояву буде лише рости. Тому що зберігається джерело народного гніву – бездіяльність влади, небажання очищатись та проводити реформи.

Закидання політиків у сміттєві бачки – це останнє попередження владі, яка не позбавилась облич старого злочинного режиму.

Політичний конфлікт між народом і владою не вичерпався в лютому 2014-го, він триває паралельно з війною. А в політичних конфліктів свої закони – не юридичні. Національне законодавство не справляється з подібними ситуаціями.

Тому владі не вистачить легальних інструментів для припинення агресії народу по відношенню до представників влади та політиків. Тож, і немає сенсу приділяти стільки уваги юридичній кваліфікації дій народних месників.

Усе значно простіше.

Якщо у влади є інстинкт самозбереження, вона повинна здійснити люстрацію зверху – інакше народ здійснить її знизу.

І тоді верхівка втратить владу, а ми з вами – державу.

Анна Маляр, спеціально для УПpowered by lun.ua
Веселые старты президента Зеленского в судах
Зеленский внес в парламент законопроект, который должен исправить ошибки, допущенные предыдущей властью, и обеспечить реальную независимость судей. Как изменился законопроект между первым и вторым чтением, прислушались ли депутаты к советам экспертов и были ли изъяты недостатки – объясняем. (укр.)
Маленькая война для Эрдогана: зачем Турция обострила конфликт в Сирии
На фоне падающей популярности правящей партии президенту Турции была нужна маленькая победоносная война. Однако не совершил ли Реджеп Эрдоган самую большую политическую ошибку в своей жизни?
Как распущена ВККС пытается оставить на должностях 75 нечестных судей
17 октября у ВККС соберутся активисты в костюмах нечисти и судейских мантиях, чтобы показать людей, которым квалифкомиссия хочет позволить судить пожизненно. (укр.)
ЗЕ-законопроекты о земле: "зрада" или "перемога"?
Правительство и правящая партия внесли свои законопроекты об обороте земли. Какие пункты они содержат и какие нормы следует внести для баланса интересов заинтересованных сторон? (укр.)
Игра на "усиление": что на самом деле скрывается за президентскими изменениями в Конституцию
Законопроекты от Зе производят двоякое впечатление. С одной стороны, они стремятся удовлетворить ожидания общества, однако с другой – пытаются усилить президентскую власть и ослабить роль парламента. (укр.)
Красные линии переговоров по транзиту газа, или Как не попасть в ловушку "Газпрома"
Продолжаются переговоры между Россией и Украиной по заключению соглашения о транзите газа. Какими должны быть стратегия и тактика Киева? (укр.)
Президенты меняются. Струковщина в судах forever?
Гарантировано войдет в историю Украины только тот государственный деятель, который осознает: стране нужен не послушный власти суд, не инструмент для решения текущих проблем, а суд независимый, который руководствуется исключительно Законом. (укр.)