Даешь двухпалатный Киевсовет!

465 просмотров
Пятница, 29 декабря 2017, 08:41
Виталий Безгин
член правления партии "ДемАльянс"

Сьогодні багато обговорюють можливі зміни у виборчій системі. Нещодавно в першому читанні був проголосований Виборчий Кодекс, що може внести суттєві зміни у принцип обрання депутатів різних рівнів. Звісно, цей дискурс не міг оминути і Київ. ДемАльянс презентує власне бачення особливостей місцевих виборів у Києві в новому законі про столицю.

ЕРУ МАЖОРИТАРКИ ЧАС ЗАКІНЧИТИ

У світовій практиці мажоритарний підхід до виборів, коли депутати обираються населенням конкретних територій і несуть відповідальність перед громадою, що їх обрала, має низку успішних прикладів. 

Але в українських корумпованих реаліях засів округів гречкою вже давно став сумною українською традицією, якої дотримується велика кількість партій. Ми виступаємо проти такої практики і підтримуємо систему з відкритими списками.

ПРАЙМЕРІЗ ЯК ОБОВ’ЯЗКОВА "СПІВБЕСІДА" КАНДИДАТІВ ІЗ НАРОДОМ 

Просто сформувати і оприлюднити списки замало для прозорої і чесної взаємодії в виборами. Громадяни, обираючи кандидатів, часто навіть нічого не знають про них. 

Щоб виключити такий сценарій, обов'язковим елементом виборчої кампанії має стати праймеріз. Спочатку партія публікує свій територіальний список, в якому не зазначені місця кандидатів. Представники з цього списку беруть участь в публічних праймеріз — вони презентують власне бачення, свої ораторські та професійні якості. Після цього виборці здійснюють попереднє голосування і, як результат,  кандидати отримують місця в списку.

ПОВЕРНЕННЯ РАЙРАД

Районні ради в столиці мають бути відновлені. Абсолютно неприпустимою практикою є управління призначенцями Банкової територіями із населенням, що приблизно дорівнює населенню цілої Ісландії — близько 300 тисяч мешканців. Призначенці не несуть жодної політичної та репутаційної відповідальності перед громадою столиці, а кияни не мають реальних механізмів впливу на міську владу.

Але без змін до законодавства навіть відновлені районні ради ризикують перетворитись на "Британських Королев", що мають більш символічне значення, аніж реальну владу.

Через це ми пропонуємо впровадити механізм "двопалатної" Київради, ½ членів якої отримають свої мандати як делегати районних рад. Таким чином між громадою, районними радами та Київрадою буде прямий зв’язок. Райони зможуть напряму, через своїх представників, впливати на місцеву політику, на розгляд рішень, що торкаються районів, на фінансові питання.

МАНІПУЛЯЦІЇ З ЯВКОЮ ТРЕБА ПОДОЛАТИ

Ще однією технологією, яку часто застосовує влада для отримання позитивного виборчого результату є робота на низьку явку. 

Коли опонентами влади є партії, орієнтовані на середній та креативний клас, більш заможних та активних громадян, влада вдасться до маніпуляцій. Наприклад, на повну використовує адміністративний ресурс. А може оголосити день виборів у святковий період, коли прихильники опонентів елементарно відсутні в столиці. Існує безліч важелів, які працюють на низьку явку. 

Проти такої схеми в проекті закону про столицю ми заклали запобіжник, який передбачає, що доля делегатів кожного району в нижній палаті Київради залежить від долі виборців, що прийшли на дільниці, а не від долі усіх зареєстрованих виборців.

Ми знаємо, що дорога до ухвалення нового закону про столицю буде довгою і важкою. Ніхто з нинішньої влади не захоче так просто віддавати громаді Києва її права.

Головне слово тут мають сказати громадяни. Якщо не встановити справедливу та прозору систему виборів до Київради, громаду Києва ніколи не почують. А обличчя, які ігнорують місцеві ініціативи та громадську думку, залишатимуться незмінними.

Член Правління партії ДемАльянс Віталій Безгін

powered by lun.ua
powered by lun.ua
Дифтерия: "круга смерти" и что можно сделать
Из непривитых умереть может каждый второй, если ввести сыворотку – каждый пятый. (укр.)
ЕБРР, МВФ и Ко: враги или союзники?
Причастны ли представители международных организаций к коррупционным схемам с избранием руководителей крупнейших государственных предприятий? (укр.)
"Люби друзи" Холодницкого: кто встал на защиту антикоррупционного прокурора
Мы попытались собрать доказательства того, как у Авакова пробовали защитить антикоррупционного прокурора Назара Холодницкого и сорвать акцию общественных активистов. (укр.)
Новая Конституция как предвыборная агитка в руках украинского политического невежества
Переписывание Конституции – это циничная политтехнология, применяемая сегодня старым политическим классом из-за его неспособности предложить реальные конкретные прорывные решения. (укр.)
Украинский вопрос был едва ли не главным на встрече Путина и Трампа. Хорошая ли это новость?
Дискуссия о реалистичности предложений Путина Трампу по Донбассу важна. Но почему об Украине договариваются мало того, что без Украины, но и вообще за нашей спиной? (укр.)
ЕС ответил на торговую войну Трампа: что это означает для Украины
Защитные меры ЕС не обошли и украинских металлургов,теперь им придется работать в рамках определенной тарифной квоты (укр.).
Маски-шоу стоп-2: полумеры или пиар?
Новая инициатива правительства может еще больше запутать отношения бизнеса с правоохранителями.