ПАСЕ: Играем до конца

4259 просмотров
Вторник, 25 июня 2019, 18:35
Дмитрий КулебаDmytro Kuleba
дипломат, постоянный представитель Украины при Совете Европы

У мене є багато історій про ПАРЄ.

І про те, як мене плескали по плечу із словами "А скажи, класно ми придумали аргумент про 140 мільйонів росіян, заради яких ми маємо повернути російську делегацію до ПАРЄ? Це ви точно не переб'єте".

І про те, як дипломатично провести розмову, в якій тобі з посмішкою кажуть: не треба загострювати, тобі краще змиритися з російським поверненням і просто жити з цим.

А ти з такою ж дружньою посмішкою відповідаєш: ні, дорогий мій, це тобі доведеться з цим жити.

І про те, як ми виписували тези, які Зеленський озвучив на нещодавніх зустрічах з Макроном та Меркель, хоча обидва лідери вже вирішили повертати росіян і дали всі команди.

І про литовців, латвійців, естонців та грузинів, з якими ми пройшли цей шлях попри спроби нас роз'єднати.

Одного посла обробляли аргументом – навіщо ви підтримуєте українців, ми з ними все одно домовимося, вони нам не відмовлять.

І про те, як сибарити та гедоністи депутати ПАРЄ вчора не розбрелися по ресторанах (як завжди), а вперше в історіі ледь не всі сиділи до першої ночі в залі і слухняно тиснули на кнопки під час голосування лише заради того, щоб зламати останні спроби наших депутатів (вони реально молодці) зламати їхній сценарій.

І про те, як вчора вночі в пустому коридорі ПАРЄ плакала помічниця одного члена ПАРЄ, який завзято топив за росіян, тому що їй було соромно за шефа.

І як інший член ПАРЄ, який теж завзято топив за росіян, сьогодні здивовано відзначив, що росіяни приїхали якісь нахабні і почали своє тріумфальне повернення з провокації – номінували одіозного Слуцького на віце-президента ПАРЄ.

Читайте також:

Рішення ПАРЄ: механізм санкцій скасований, Росія може повертатися

Смерть Ради Європи: що має робити Україна у відповідь на скандальне рішення ПАРЄ

Компроміси з совістю: 6 тез від МЗС про повернення Росії до ПАРЄ

Коротше, історій багато. Але головне – майбутнє.

Моя особиста позиція така: ми маємо відповісти не лише словом, а комплексом конкретних дій.

Відповісти не емоційно і поспіхом, а зважено і цинічно.

Сьогодні міністр Павло Клімкін викликав мене на консультації до Києва, де ми якраз будемо фіналізувати план подальших дій.

Виклик посла на консультації щодо майбутніх параметрів участі України в Раді Європи – таке ми робимо вперше з 1995 року, коли вступили до організації. І це чіткий сигнал.

Не можу достеменно сказати, що зрештою буде, але напевне знаю, що три ключових правила залишаються незмінними:

- Спираємося на реальність.
- Нас б'ють – ми б'ємо.
- Граємо до кінця.

А ви не журіться. Світ жорстокий. Це факт. Але іншого світу у нас немає.

Треба просто бути сильним, мати здоровий глузд і вигризати у цьому світі своє. Особливо після того, як щось вигризають з тебе.

Дмитро Кулеба

Оригінальний текст взято з Facebook-сторінки Дмитра Кулеби

Колонка – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст колонки не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ній піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора колонки.powered by lun.ua
Реклама:
Зе!кадры и кадровый голод
На какие личные и профессиональные качества сегодня самый большой спрос в сфере госуправления? Как сегодня попадаю на госслужбу и что в этом нужно менять? (укр.)
Пластуны нашли в Вене могилу начштаба корпусов УГА Фердинада Льонера
Кто такой Фердинад Льонер (Ferdinand Lohner)? Уроженец Сараево, австрийский немец. Выпускник венской академии генштаба 1914 года. Отмечен несколькими крестами за храбрость на итальянском фронте. Добровольцем вступил в УГА. (укр.)
Чистые руки и экономическая безопасность: что общего
Зачем Украине Доктрина экономической безопасности и что в ней нужно учесть. (укр.)
Выбор профессии 2020: к чему стоит быть готовым
Определиться с профессией нужно сегодня, однако на рынок труда нынешние абитуриенты попадут через 4-6 лет. За это время все может существенно измениться. (укр.)
Штрафы за отсутствие маски: как сделать систему эффективной?
Нужно начинать общественный диалог относительно создания эффективной системы контроля за соблюдением требований карантина. (укр.)
Люди как основа цифровой трансформации
По статистике, 70% компаний сталкиваются с проблемами во время цифровой трансформации бизнеса. Почему и как это исправить?
Как изменить закон, чтобы он действительно изменил АРМА?
За более чем три года деятельности Агентство по поиску и менеджменту активов (АПМА) аккумулировало необходимый опыт, чтобы предложить комплексные изменения в специальный Закон про АРМА. В каких законодательных изменениях нуждается АРМА? (укр.)