Киевщина пытается украсть у Киева более 3 тысяч гектаров Беличанского леса – дело рассматривает ОАСК
У середу 7 грудня об 11:30 в Окружному адміністративному суді міста Києва слухатиметься справа за позовом Київської міської ради до Бучанської райради.
Третьою стороною виступають облрада Київщини та Коцюбинська селищна рада.
Остання незаконно роздала столичні ділянки в приватну власність. Це сталося понад 14 років тому.
Справу слухає суддя Ігор Качур.
![](http://img.pravda.com/images/doc/b/9/b95997f-sud.jpg)
Рік тому Бучанська райрада, а за нею й облрада ухвалили схему Київщини, згідно з якою територія столичного національного парку "Голосіївський" увійшла до складу області без жодних погоджень із Києвом та відповідного рішення Верховної Ради.
![](http://img.pravda.com/images/doc/0/b/0bf24dc-1karta.jpg)
Після цього в терміновому порядку провів засідання профільний підкомітет ВР, який очолює Віталій Безгін ("Слуга народу").
Народні депутати рекомендували Коцюбинській раді, Бучанській райраді та облраді переглянути свої рішення.
![](http://img.pravda.com/images/doc/2/2/22b016f-------------.jpg)
Очільник партійного осередку "Слуги народу" Андрій Мотовиловець наголосив на тому, що представники його партії в облраді підтримають нове рішення, оскільки попереднє рішення, яким Київщина забрала частину Києва, є ганебним.
"Ми проголосували (облрада – Автор), я вважаю, ганебне рішення. Забирання парку, величезної території Києва, зелених насаджень... Територія, за яку ми (облрада – Автор) проголосували – це територія Нацпарку "Голосіївський". Обслуговування цього парку відбувається Києвом. Я не вважаю, що громада Коцюбинського повинна займатися і витрачати кошти на обслуговування цього парку", – наголосив рік тому перший заступник голови фракції "Слуга народу" Андрій Мотовиловець.
І справді, Коцюбинська рада не витрачає кошти на обслуговування лісу. Більше того, громада є найбільш дотаційною на Київщині й, як переконував Мінсоцполітики голова громади Сергій Даніш ("Слуга народу"), коштів не було навіть на якісне облаштування бомбосховищ.
Але слова Мотовиловця так і залишилися словами. В облраді під час голосування у фракції "Слуга народу" вибухнули "консерви" нардепа Олександра Дубінського, фігуранта Реєстру держзрадників Руху ЧЕСНО.
Саме Дубінський вів парламентську та місцеві кампанії "Слуги народу" на Київщині в 2019 та 2020 роках і мав вплив на формування списків.
Тому депутати облради від "Слуги народу" не дали обіцяних голосів. Отже, керівництво партії на них не має впливу.
![](http://img.pravda.com/images/doc/3/5/35ce834---------------------.jpg)
Рух ЧЕСНО аналізував низку маркерних голосувань облради, Бучанської райради й Ірпінської міськради. А також звертався до партій, зокрема і до партії "Слуга народу", щоб вони відкликали таких недоброчесних депутатів. Але упродовж року жодної реакції немає.
Маркерні голосування стосували, зокрема, рішень, які спрямовані на знищення невідновлювальних ресурсів регіону: заплав та лісів. Саме вони стали природніми щитами для захисту столиці від окупантів і допомагали ЗСУ формувати лінію оборони.
![](http://img.pravda.com/images/doc/4/8/48570ec-irpin.jpg)
Таким чином протягом року низка партій покриває дерибанників у своїх лавах у радах різних рівнів. І вже понад рік справи слухаються у судах.
Виходить, що ми як платники податків оплачуємо судовий супровід з боку облради, райради та Коцюбинської селищної ради для того, щоб дерибанники могли забудовувати Біличанський ліс. Так, минулого року з бюджету селища адвокат дерибанників Денис Крайнік отримав щонайменше 145 тисяч гривень.
Це означає, що у держави навіть у часи війни нема низки дієвих інструментів при тому, що партії вибороли собі право імперативного мандату. Вони можуть без будь-яких проблем відкликати недоброчесних депутатів із місцевих рад.
Якщо відкликань не відбувається, то це може свідчити або про те, що дерибан зелених зон і заплав річок підтримується та покривається керівництвом партії, або що люди, які поставлені на керівні посади в партії, не можуть відповідати за якість кадрового будівництва й формування ціннісної команди. Тоді це про неякісний менеджмент.
Як перша проблема, так і друга є серйозною загрозою для невідновлювальних ресурсів області. А останні є важливими для формування ліній оборони Києва та населених пунктів Київщини.
Київрада має забезпечити гідне представництво на судових засіданнях і битися за збереження Біличанського лісу.
Облрада, як і райрада, мають невідкладно засісти і змінити свої рішення, як це рекомендував підкомітет.
Партії, які бачать, що їхні депутати є недоброчесними, мають їх відкликати.
На фронті йде боротьба не за шмат землі, а за те, щоб народ, суверен, міг на своїй території керувати. І це правління має бути якісним.
Якщо тилові інструменти не діють, значить, їх треба змінювати. Або змінювати людей, які не можуть ні користуватися інструментами, ні їх якісно змінити.
Ірина Федорів, Рух ЧЕСНО