Экономическая правда приглашает на первый за время большой войны Банковский форум

Мельниченко запатентовал свои записи – адвокаты Кучмы

Пятница, 24 июня 2011, 16:54

Микола Мельниченко використовував записи з кабінету Кучми для одержання комерційної вигоди, заявляють адвокати колишнього президента Сергій Ульянов і Віктор Петруненко.

"Він продавав їхнім різним покупцям, серед яких минулого й іноземні установи й організації. Мельниченко керувався лише своїми особистими, у тому числі й корисливими, мотивами", затверджує Віктор Петруненко.

По даним захисту Кучми, в 2005 році, за тиждень до закриття кримінальних справ про Мельниченко, екс-майор звернувся в "Укрпатент" з метою зареєструвати товарний знак "Запису Мельниченко".

"Таким чином, Мельниченко легалізував свою незаконну діяльність і, фактично, одержав право на своєрідне роялті від збитків, які він наніс Україні, розголосивши державні таємниці", говориться в повідомленні захисту.

Адвокати також уважають, що так звані "записи Мельниченко" були піддані монтажу, а тому є сфальсифицированными. "Ці записи, які залучені до матеріалів кримінальної справи, збудженого у відношенні Леоніда Кучми як речовинний доказ, перебувають за межами закону. Вони піддавалися монтажу, і ми це доведемо в суді", упевнений Віктор Петруненко.

На думку адвокатів Кучми, саме запису розмов між Леонідом Кучмою й тодішнім міністром внутрішніх справ Юрієм Кравченко, які відбувалися після зникнення журналіста, коли президент вимагав знайти Георгія Гонгадзе, лягли в основу своєрідного "донорського масиву", що був використаний для фальсифікації. Адже в ці дні ім'я журналіста наполегливо звучало в кабінеті президента у зв'язку з вимогами про його розшук.

Адвокат Петруненко також уважає, що після рішення суду про поновлення кримінальної справи проти Мельниченко, можна чекати якісного нового етапу в розслідуванні вбивства Георгія Гонгадзе. "Я впевнений, що тільки скасування постанови про закриття кримінальної справи відкриє перед прокуратурою можливість для з'ясування всіх обставин, при яких виник "касетний скандал".

"Ця справа повинне дати відповіді на питання: хто і який образ здійснював прослуховування в кабінеті президента й монтаж "записів Мельниченко", хто й коли ухвалював рішення щодо публікації цих записів, і хто визначає, які записи оприлюднити, а які немає. Ми впевнені, що не знайшовши організаторів незаконного прослуховування, неможливо встановити фальсифікаторів записів і дійсних замовників убивства Георгія Гонгадзе", - сказав Петруненко.

Украинская правда

Реклама:
Уважаемые читатели, просим соблюдать Правила комментирования