Европарламент установил запретительные тарифы на сельхозпродукцию и удобрения из России и Беларуси

Европейский парламент повысил таможенные пошлины и тарифы для импорта сельскохозяйственной продукции, а также карбамида и азотных удобрений из России и Беларуси в Европейский Союз, до уровня, достаточно высокого, чтобы остановить импорт этих товаров.
Источник: корреспондентка "Европейской правды" со ссылкой на Регламент ЕС "Изменение ставок ввозной пошлины на импорт некоторых товаров, происходящих или экспортируемых прямо или косвенно из России и Беларуси", утвержденный Европарламентом 22 мая в Брюсселе
Европарламент принял Регламент, который повысит тарифы и таможенные пошлины на удобрения и сельхозпродукцию из России и Беларуси до уровня, который полностью остановит их экспорт на территорию ЕС.
"Регламент не позволит определенным сельскохозяйственным товарам и удобрениям, которые происходят или экспортируются прямо или косвенно из Российской Федерации и Республики Беларусь, получить доступ к рынку ЕС на условиях, которые являются столь же благоприятными, как и условия, применяемые к импорту этих товаров из других стран", - говорится в пояснительной записке к проекту Регламента, текст которой есть в распоряжении „Европейской правды".
Регламент вступить в силу після його формального затвердження Радою ЄС та офіційної публікації.
Затверджені обмежувальні заходи, зокрема, стосуються 15% сільськогосподарського імпорту з Росії, який ще не підпадав під дію підвищених тарифів. З прийняттям цієї постанови весь сільськогосподарський імпорт з Росії буде обкладатися тарифами ЄС.
Рівень тарифів буде заборонним, тобто достатньо високим, щоб зупинити імпорт цих товарів повністю. Так, для всіх відповідних сільськогосподарських товарів тарифи на імпорт з Росії та Білорусі до ЄС зростуть на адвалорне мито в розмірі 50%.
Для добрив, на додаток до існуючого адвалорного мита у розмірі 6,5%, тариф буде обкладатися додатковим специфічним митом, яке поступово зростатиме, починаючи з 40 або 45 євро за тонну, залежно від типу добрива (що відповідає приблизно 13% в адвалорному еквіваленті), до заборонного рівня у 315 або 430 євро за тонну, відповідно, через три роки після початку застосування запропонованого регулювання.
"Метою постанови є усунення залежності від імпорту з Росії та запобігання обхідним шляхам через Білорусь… Завдяки підвищеним ввізним митам та заборонним тарифам російська частка імпорту добрив до ЄС буде поступово заміщена іншими джерелами. Деякі країни-члени ЄС вже відмовилися від російських азотних добрив, не відчуваючи дефіциту пропозиції або зростання ринкових цін", – йдеться в пояснювальній записці.
Тарифи підтримають зростання внутрішнього виробництва добрив в ЄС, яке постраждало під час енергетичної кризи та через приплив добрив з Росії.
Також зауважується, що на світовому ринку є багато постачальників, які можуть замінити російських експортерів, включаючи Єгипет, Алжир, Норвегію, Марокко, Оман та США.
Як повідомлялося, тарифи на переважну більшість аграрної продукції з Росії та Білорусі, насамперед зерно, діють на території Євросоюзу з липня 2024 року.
Україна, а також Польща та країни Балтії тривалий час закликали до повної заборони імпорту цих товарів.
Детально про інші обмеження та санкції для Росії, які запроваджують у Брюсселі, читайте в статті Тетяни Висоцької і Сергія Сидоренка з "Європейської правди" Потужні, болючі та медведчуківські. Як ЄС прагне змусити Путіна до поступок силою санкцій.