Крымский референдум - без права выбора!

37 просмотров
6
Вторник, 11 марта 2014, 11:02
Александр Ружицкий
для УП

16 березня 2014 року у Криму відбудеться референдум. Загальновідомий факт, що він є нелегітимний.

Аргументів безліч: відсутність в Україні спеціального закону про порядок проведення місцевих референдумів, рішення адміністративного суду про призупинення підготовки до референдуму, аналогічне рішення в.о. президента України, тощо.

США, Європа та українській уряд уже заявили, що не визнаватимуть результатів такого голосування.

Але місцева кримська влада ігнорує ці всі факти і цілеспрямовано готується до референдуму.

Нещодавно ВР Криму затвердила форму бюлетеня для голосування, сформувала місцеву "ЦВК" та затвердила тимчасове положення про референдум в Автономній республіці Крим.

Втім, аналіз Тимчасового положення про референдум у Криму ще раз підтверджує незаконність та фарс дійства.

У Тимчасовому положенні не передбачено поріг явки виборців! Тобто незалежно від того, чи в голосуванні візьме участь 60% чи 10% жителів – рішення все рівно буде прийняте.

Долю Криму можуть вирішити кількасот людей, які не бойкотуватимуть цей псевдо-референдум. Тимчасове положення не містить умови, за якої референдум може вважатися таким, що не відбувся.

Спостерігати за голосуванням заборонено! Тимчасовим положенням передбачено, що лише громадяни України, які зареєстровані на території АР Крим мають право спостерігати за ходом голосування та підрахунком голосів. Інші особи – лише на запрошення комісії.

Журналістська діяльність обмежена. Тимчасове положення містить умову, що під час референдуму заборонена агітація "через журналістську діяльність".

Тобто якщо ви з’явитеся із відеокамерою на дільниці – ви потенційний "агітатор". Вам можуть заборонити знімати відео і перебувати у межах дільниці для голосування.

Списки виборців. Внесення змін чи доповнень у списки виборців можливе на місці, у день голосування рішенням дільничної комісії. Тобто, за наявності паспорта і кримської реєстрації можна їздити по півострову та голосувати на різних дільницях.

Бюлетень для голосування друкується на простому аркуші А4. Жодних елементів захисту від підробки він не містить! Коментарі зайві.

У бюлетень вносяться два запитання, суть яких зводиться до наступного:

1. Ви за приєднання Криму до Росії?

2. Ви за повернення до Конституції 1992 року, тобто фактичну незалежність Криму?

Навпроти кожного запитання лише одна графа для відповіді. Будь-який запис у ній означатиме "так". Навіть якщо ви впишете слово "ні" навпроти запитання про приєднання до Росії, ваш голос зарахують як "так", тому що варіанту "ні" бюлетень не передбачає.

Будь-яка позначка напроти питання означає вашу згоду! Або Росія або незалежність Криму. Обирайте. Залишитися в складі України на правах автономії неможливо, оскільки відповідного питання в бюлетені немає!

Не голосувати не можна. Бюлетень визнається недійсним, якщо він не містить жодної відповіді. В такому випадку до уваги беруться лише ті, у яких є позначка навпроти першого чи другого запитання.

Якщо ви не підете на референдум – за вас вирішать ті, що братимуть участь у голосуванні. Порогу явки виборців, як вже сказано вище, не встановлено.

У тимчасовому положенні також відсутня невід’ємна умова будь-якого референдуму, що рішення вважається схваленим, якщо за нього проголосувало 50% людей, які взяли участь у волевиявленні.

А й справді, навіщо така умова, якщо сказати "ні" неможливо, а 100% бюлетенів становитимуть лише ті, які містять вибір: або Росія, або "незалежність".

Якась із цих відповідей точно набере понад 50%.

Таке голосування немає нічого спільного із волевиявленням народу. Кримчанам не дають права вибору. Їх просто ставлять перед фактом, що вони більше нічого не вирішують…

Олександр Ружицький, юрист, громадський активіст, для УП

powered by lun.ua
Авторизуйтесь чтобы писать комментарии
Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення
IP: 178.94.172.---Пауль Девятий..
беліберда якась - це Тимчасове положення про референдум у Криму, немов, написане двома учнями першого класу - аксьоновим та константіновим, або сомалійськими піратами і Росія, з її правовими традиціями, всесвітньо відомими науковими установами - підтримує цю фількину грамоту
IP: 37.221.130.---Victor Stasyuk..
Не тіште себе ілюзіями про нібито врахування волі кримчан - результат референдуму давно написаний у Кремлі, бюлетені з правильними на думку Кремля відповідями пачками вже доставлені в Крим, виборчі комісії порахую все правильно, а по російському ТБ (а інфого в Криму фактично немає) покажуть правильну картинку про чесний референдум з масовою явкою понад 90 відсотків, 75 % з яких "проголосує" за те питання, яке буде вигідне Путіну!
IP: 144.76.166.---Дмитрий Пьянков..
Victor Stasyuk: Если Крым будет проводить референдум о самоопределении, то с одной стороны на него будет давить «временное правительство», которое уже угрожает уголовными делами, отключением воды и электричества, а также собирается вводить меры жёсткой экономии согласно требованиям МВФ. А с другой стороны – Россия предлагает 5 миллиардов долларов инвестиций в инфраструктуру и готова стимулировать поток российских туристов в Крым. Интересно, что бы вы выбрали в таком случае? Вкусные угрозы или мерзкие инвестиции? Я прямо теряюсь в догадках. Что касается американских «пужалок» о санкциях. На сегодняшний день русским от американской экономики не нужно ничего. Всё, чего нет у России, производит Китай и немного Германия. Причём, Германия настолько зависит от российского рынка, что вводить санкции против России для неё себе дороже. А что может США сделать русским в экономике? Лишить российских чиновников доступа в Диснейленд? Ну всё, пора сдаваться.
IP: 144.76.166.---Oleksandr Ruzhytskyi..
Alexey Bacherikov: в бюлетні відверте маніпулювання. Конституція 1992 року передбачає незалежність Криму із усіма ознаками державності. якби йшла мова про Конституцію 1998 р. - то це і була б автономія, яка існує зараз
IP: 95.132.172.---Роман Мартинюк..
Кримчани у своїй більшості страшенно образились на Україну і відверто підтримують цей тіпа-референдум. Що можна їм побажати - успіхів у расєї. Прощавайте.
Все комментарии
Помощь переселенцам: опыт Грузии
Украине необходимо брать за основу успешные модели решения проблем переселенцев и преступать к их реализации. Не нужно ждать 17 лет, прежде чем начать что-то делать, как это было в Грузии.
Записки либертарианца. Гражданство
Есть соображение лояльности. Его корни растут из монархической Европы: нельзя было быть слугой двух господ или подданным двух суверенов. Однако гражданин – не слуга государства, а его совладелец.
100 лет одиночества. Неизученные уроки революций
В Украине революций не было уже сто лет. Была попытка захвата власти и передача ее в якобы хорошие руки. Но без изменения основ, которые вывели людей на Майдан, все вернулось на свои места. Чуть ли не в худшем варианте контрреволюции. (укр.)
Дайте людям возможность экономить
Кабмин определился: углю и агрохолдингам – побольше, на энергосбережение – поменьше.(Укр.)
Студенческое самоуправление: перезагрузка или застой?
Вуз – это гостинично-ресторанный комплекс, где студент – получатель услуг. А студенческое самоуправление – это бюро по защите прав потребителей, которое следит за тем, чтобы студенту в "ресторане" не вылили компот на голову. (укр.)
Министр Петренко, где обещанная децентрализация услуг ЗАГС?
В феврале 2017 года Кабмин зарегистрировал в парламенте законопроект Минюста о регистрации актов гражданского состояния. С тех пор проект не движется. А продвигать его должен министр юстиции. (укр.)