Партнерський збір УП. Задонать на дрони та РЕБи

Українська ідея – владний вампіризм

Понеділок, 31 травня 2010, 16:37
Уряд Азарова став найбільшим централізатором української економіки - "перевершив" навіть гіперцентралізм урядів Тимошенко.

Говорили - їхали, стали і ... заїхали.

Підміна понять, обман своїх і не своїх виборців, одним словом - цинізм (з латини - знущання) пануючих політичних сил, або пануючого політичного класу не просто вражає, а вже дістає!

Клан Кравчука, клани "дніпропетровських" Кучми і Лазаренка-Тимошенко, клан "донецьких" Януковича - всі фінансово-промислово-політичні групи, які формувались на регіональних рівнях, після завоювання центральної влади відразу ставали кланами ЦЕНТРУ, тобто центрального, найбільшого "корита": бюджетного, майнового, земельного.

Отримавши доступ до центральних органів управління щоразу збільшували бюджетні, майнові, земельні повноваження центру і, відповідно, зменшували ті ж повноваження регіонів на місцях.

Найбільш показовим є приклад вузькорегіональної Партії Регіонів. Вона за переважаючим кадровим складом була партією лише одного регіону, отримавши доступ до центральної влади вмить забула про суть своєї назви та ідеології, і замість турботи про регіони почала інтенсивно забирати від цих регіонів всеможливі ресурси.

Звичайно, залишаючи преференції для свого материнського донецького регіону у вигляді податкових пільг, вільних економічних зон, територій пріоритетного розвитку, від чого місцевим жителям - ані тепло, ані холодно, натомість місцевим бізнесменам - солодко і... ще солодше.

Так "блискуче" було підмінено суть ПР-назви на форму PR-обману.

А що ж інші українські регіони? Чому вони так легко прогнулись під вузькорегіональним тиском однорегіональної групи? Невже не очевидним є егоцентризм, як і бюджетоцентризм біло-блакитного вампіра, який п'є кров з цілої країни.

Може допоможуть фактологічні економічні дані:

Таблиця. Динаміка структури бюджетної системи України

 Дані: Госкомстат СССР (за 1990 рік), Держкомстат України

За даними таблиці видно, що біло-сердешна вампірша була не менш кровожадібна - лише пила кров аферистично-елегантно...

Скоро на поганому прикладі України треба буде придумувати новий термін, ще гірший за поняття диктатура і авторитаризм - можливо владовампіризм.

І співавторства цього терміну у Тимошенко і Азарова ніхто не зможе відібрати.

Андрій Новак, кандидат економічних наук, для УП

Колонка – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст колонки не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ній піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора колонки.
Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування

Копайтеся, чорнобриві: Фортифікації як нова національна ідея

Чи може величезна застава замінити правосуддя

На роботу потрібні директори. Як працює система кадрового резерву Фонду держмайна

Де державі взяти додаткові кошти на військові потреби?

Розвиток ІТ: тисяча й одна арабська можливість

Як використовувати дані для розвитку продукту