Могилянка VS Табачник

20 переглядів
Понеділок, 13 грудня 2010, 09:59
Олександр Аронець
активіст ВО "Свобода", для УП

Думаю, усі пам'ятають ці кадри, коли спудеї НаУКМА першими оголосили страйк. І, мабуть, спровокували подальші дії політиків, які вже очолили "Помаранчеву революцію".

Також усі пам'ятають, що окрім студентів, керівництво Могилянки також підтримало страйк студентів. На той час це спричинило інформаційну "бомбу".

Могилянка завжди була вільнодумним університетом України. До того ж багато роботодавців хочуть бачити в себе саме випускників НаУКМА. Це незаперечний факт.

Що ж спричинило до такої популярності могилянців?

В'ячеслав Степанович Брюховецький запровадив безперечно інноваційну систему освіти, яка дає дуже хороші знання. Крім цього, НаУКМА першою в Україні запровадила бакалаврські, магістерські й докторські програми PhD західного зразка, ефективне вступне тестування, систему вільної траєкторії навчання.

А ще наш університет є виключенням, коли це чи не єдиний ВУЗ, де немає корупції! Кажу це я, маючи 5-річний досвід навчання.

Така унікальність, звичайно, не до вподоби чиновникам "радянського" типу, яким є Табачник. Тому після кількох публічних осудів Могилянкою проектів закону "Про мови в Україні", "Про вищу освіту", Табачник запланував політичну розправу – не затверджуючи правила прийому до навчального закладу, вимагаючи переписати Статут, зменшивши кількість місць державного замовлення на 2010-2011 роки.

Так, це саме політична розправа.

Адже хіба минулого, чи позаминулого, чи 5 років тому, правила прийому в НаУКМА не суперечили законодавству? Чому ж саме сьогодні так прискіпливо ставляться до університету? Жодні заперечення цього прес-службою Табачника не переконають українців у тому, що тут немає політичного підтексту.

Сьогодні Табачнику переписувати книжки для школярів замало, адже він бачить що є студенти, яким не закриєш очі на такі відверті українофобські дії. Тому, тільки закривши вільнодумство, скасувавши автономію, повністю централізувавши вищу освіту, можна мінімізувати можливість спричинення революції. Адже студенти та молодь є рушійною силою всіх революцій!

А оскільки в 2004 році все розпочалось з НаУКМА, то її потрібно закрити!

Але це чергові Табачникові фантазії.

Фото із сайту НаУКМА 

Хочу закликати всіх студентів, випускників, викладачів НаУКМА – об'єднатись й дати відсіч табачникам, азаровим-тігіпкам, задля того, щоб наш університет міг продовжувати випускати чудових мовознавців, правників, економістів, істориків, програмістів! А не перетворюватися на черговий посередній ВУЗ.

Або й взагалі, як за Катерини II – зникнути з карти України...

Олександр Аронець, випускник НаУКМА, спеціально для УПpowered by lun.ua
БДСМ, про який ти не просив: Як я поїхав на Драгобрат, щоб послухати російський шансон
Загалом, ти нічого особливого не чекаєш від Драгобрата. Але ти точно не чекаєш, що в твоїх вухах він віддаватиметься якою-небудь Кирилівкою або Мелітополем. (рос.)
Маніфест Давоса-2020: висновки та завдання для бізнесу
Давос-2020 оголосив головну тему лютневого форуму. Це Stakeholder Capitalism — формування капіталізму для всіх зацікавлених сторін. Що це означає?
Безпечна реінтеграція замість механічного склеювання територій. Домашнє завдання для України після Нормандії
Росія буде максимально розхитувати "політичний стілець" під Зеленським і використовувати пункти нормандських домовленостей для вивертання рук та нав'язування власних політичних вимог.
Які вони, цінності Пласту, і чи це релігійна організація
Пласт в Україні за статутом дотримується "християнських засад". Нас об’єднує не лише вірність Богові, але і вірність Україні.
Великий виклик. Чому українська освіта програє на ринку праці
Формальна освіта в Україні пасе задніх, хоча реальність вимагає кардинальних змін. Змінюйся або шукай нову роботу — головний виклик галузі.
Зе!прогноз. Чого іще чекати у 2020 році із Зеленським?
Що відбулося з Україною у 2019-му році, що маємо наразі і чого чекати надалі. Прогноз.
Як насправді виглядають санітарні рубки в Карпатах
Влада збирається спростити процедуру отримання дозволів на санітарні рубки, чого вже не перший рік чекає вся лісова галузь.
Допомога землевласникам чи "земельний бандитизм": що там із земельною реформою
Не так очевидно, хто виграє від запровадження земельного ринку, але землевласники втрачають уже сьогодні.