Могилянка VS Табачник

20 переглядів
Понеділок, 13 грудня 2010, 09:59
Олександр Аронець
активіст ВО "Свобода", для УП

Думаю, усі пам'ятають ці кадри, коли спудеї НаУКМА першими оголосили страйк. І, мабуть, спровокували подальші дії політиків, які вже очолили "Помаранчеву революцію".

Також усі пам'ятають, що окрім студентів, керівництво Могилянки також підтримало страйк студентів. На той час це спричинило інформаційну "бомбу".

Могилянка завжди була вільнодумним університетом України. До того ж багато роботодавців хочуть бачити в себе саме випускників НаУКМА. Це незаперечний факт.

Що ж спричинило до такої популярності могилянців?

В'ячеслав Степанович Брюховецький запровадив безперечно інноваційну систему освіти, яка дає дуже хороші знання. Крім цього, НаУКМА першою в Україні запровадила бакалаврські, магістерські й докторські програми PhD західного зразка, ефективне вступне тестування, систему вільної траєкторії навчання.

А ще наш університет є виключенням, коли це чи не єдиний ВУЗ, де немає корупції! Кажу це я, маючи 5-річний досвід навчання.

Така унікальність, звичайно, не до вподоби чиновникам "радянського" типу, яким є Табачник. Тому після кількох публічних осудів Могилянкою проектів закону "Про мови в Україні", "Про вищу освіту", Табачник запланував політичну розправу – не затверджуючи правила прийому до навчального закладу, вимагаючи переписати Статут, зменшивши кількість місць державного замовлення на 2010-2011 роки.

Так, це саме політична розправа.

Адже хіба минулого, чи позаминулого, чи 5 років тому, правила прийому в НаУКМА не суперечили законодавству? Чому ж саме сьогодні так прискіпливо ставляться до університету? Жодні заперечення цього прес-службою Табачника не переконають українців у тому, що тут немає політичного підтексту.

Сьогодні Табачнику переписувати книжки для школярів замало, адже він бачить що є студенти, яким не закриєш очі на такі відверті українофобські дії. Тому, тільки закривши вільнодумство, скасувавши автономію, повністю централізувавши вищу освіту, можна мінімізувати можливість спричинення революції. Адже студенти та молодь є рушійною силою всіх революцій!

А оскільки в 2004 році все розпочалось з НаУКМА, то її потрібно закрити!

Але це чергові Табачникові фантазії.

Фото із сайту НаУКМА 

Хочу закликати всіх студентів, випускників, викладачів НаУКМА – об'єднатись й дати відсіч табачникам, азаровим-тігіпкам, задля того, щоб наш університет міг продовжувати випускати чудових мовознавців, правників, економістів, істориків, програмістів! А не перетворюватися на черговий посередній ВУЗ.

Або й взагалі, як за Катерини II – зникнути з карти України...

Олександр Аронець, випускник НаУКМА, спеціально для УПpowered by lun.ua
Чому такий шум через закупівлі ліків через міжнародні організації
Ми повинні рухатися до того, щоб запустити власного українського професійного закупника, який буде ефективно і прозоро закуповувати ліки для країни.
Як ніколи не видати книгу
Саркастичні ситуації, які допоможуть вам краще зрозуміти, як варто і не варто комунікувати з партнерами (навіть якщо ви видаєте книгу самостійно).
Штайнмаєр – не лікар. Як Зеленський продовжує дипломатію імені Порошенка
Війна України та Росії за Донбас це не про володіння шматком териконів. Це історія про контроль, інтриги і в перспективі – хто ж кому всучить на фінансування ці понівечені землі і скалічені душі.
Десять кроків до рівних доріг
У 2020 році уряд планує збільшити майже на 40% фінансування на ремонт та розбудову доріг. Але за рахунок цього ми не вирішимо проблему поганих доріг в Україні. Потрібна реформа галузі.
Скасування пайової участі: інфраструктурний колапс маленьких міст
У передмісті Києва та інших великих міст України може зупинитися будівництво всіх шкіл та садочків, які нині тривають.
Безвихідь без уваги. Казус підривника моста Метро
Випадок з АТОшніком, який погрожував підірвати міст Метро, повинен нам дати зрозуміти, що не в нього проблеми після війни, а у нас у всіх. І чим раніше ми прокинемося у хаті скраю, тим цілішою буде ця хата, цей дім. (рос.)
Виклики та ризики уряду Гончарука
Подолання бідності, тотального патерналізму, олігополії та економічне зростання як основні виклики для Зе!Кабміну.