Партнерський збір УП. Задонать на дрони та РЕБи

Валерій Хорошковський – майбутній президент України?

Вівторок, 10 квітня 2012, 16:06

Різке підвищення екс-шефа СБУ Валерія Хорошковського аж до посади першого віце-прем'єра викликало чималий суспільний резонанс.

Зрозуміло, що така кадровий крок влади має конкретну ціль. Точніше, таких цілей може бути декілька.

Перше, що одразу спливає на думку, – цим призначенням Азарову й так званим "старим донецьким" дають зрозуміти, що ніхто їх довго не буде терпіти в уряді. Якщо не буде реальних показників соціально-економічного росту.

Другий момент – Хорошковський та нові призначенці мають зменшити відразу до влади, особливо у світлі майбутніх парламентських виборів.

Третє – Банкова розраховує все-таки на певний реформаторський і переговорний потенціал новопризначеного першого віце-премєра.

Але крім усіх вищеперерахованих аспектів, у призначенні екс-голови СБУ є конкретна досить задача: посилити вплив групи Льовочкіна-Фірташа у владній вертикалі, фактично – монополізувати прийняття рішень та вплив на президента з боку саме цього угруповання, відсунувши на другий план "донецьких".

Втім, можна побачити в усіх цих перипетіях й іншу ціль – більш далекосяжну.

А полягає вона в тому, що Віктор Янукович втратив довіру в населення й має небагато шансів у чесний спосіб бути переобраним на 2-й термін. А отже, фінансовим групам, які "поімєлі" чимало вигоди після обрання ВФЯ президентом, є над чим замислитися, аби не опинитися в програші.

Іншими словами, найбільші фінансові групи, серед яких найміцніші позиції має угруповання Льовочкіна-Фірташа, до якої належить і Хорошковський, мають шукати альтернативу Віктору Федоровичу вже зараз.

Саме такою альтернативою може стати Валерій Іванович. Про це вже відзначав політолог Сергій Таран у своєму коментарі ЗІК: "Коли у 2015 році постане питання про президентські вибори, може з'ясуватися, що нинішній президент Янукович не зможе виграти в другому турі у жодного з опозиційних кандидатів. І тоді, можливо, Хорошковський стане альтеративною Януковичу від партії влади на наступних президентських виборах".

Зараз, можливо, така перспектива й видається трохи передчасною. Але якщо все розкласти по мастях, то для Валерія Івановича все є дуже й дуже перспективно.

Чому ж все-таки Хорошковський? Усе насправді просто.

Він не має того негативного сприйняття в суспільстві, як решта чиновників "першого ешелону" теперішньої влади.

Він поки не дискредитував себе різного роду реформами а-ля Сергій Тігіпко.

Він молодий, має навіть імідж "метросексуала", а значить, для, наприклад, жіночої частини електорату, він буде не менш привабливим, ніж той же Сергій Леонідович.

І при цьому Валерій Іванович є досвідченим управлінцем. За спиною якого є чимало відповідальних посад.

Крім того, якщо вірити його біографії, він є доктором економічних наук і навіть має … генеральське звання.

Важливий фактор – Хорошковський не є членом Партії регіонів, що може додати йому великий бонус, особливо, якщо правляча команда остаточно себе дискредитує.

У принципі, Хорошковський може стати тією компромісною фігурою як для влади, так і для певних помірковано опозиційних сил. Особливо, якщо враховувати, що деяких так званих опозиціонерів можуть фінансувати саме ті особи, які стоять за Валерієм Івановичем.

Сам Хорошковський непогано уживався з будь-якою владою, був на не останніх ролях і за Кучми, і за Ющенка, і от уже тепер за Януковича. Тому цілком і цілком імовірно, що він може стати єдиним провладним і не єдиним опозиційним кандидатом, що дуже сильно збільшить його шанси в президентській гонці.

А як справи в Хорошковського зі сприйняттям на міжнародній арені?

Загалом, західні партнери України не так добре знайомі з діяльністю екс-шефа СБУ. Але ні в яких скандалах цей чиновник помічений, принаймні там, на Заході, не був, що вже саме по собі добре.

Прийнятною є кандидатура Хорошковського й для Росії. Так, свого часу видання "Коментарі" включило Валерія Івановича до списку основних проросійських політиків з України. Про те, що в самій Росії Валерій Іванович має імідж проросійського політика, відзначає й політолог із РФ Андрій Окара.

При цьому Хорошковський, на відміну від Азарова і Януковича, добре володіє державною мовою, чим зводить нанівець імовірні закиди його опонентів із демократичного табору. До того ж його мати, Ольга Назарівна, є педагогом, знавцем українською мови, між іншим. Тому не виключено, що багато хто буде сприймати першого віце-прем'єра за "щирого українця", а це є важливим для отримання симпатій виборців у Західній Україні.

Хоча все-таки в одну історію Хорошковський вліз, і ця історія пов'язана з підручниками, автором яких є його мати, і які Міністерство освіти й науки закупило за підозріло високими цінами, що вилилося в перевірки від Генпрокуратури.

Але то все дрібниці. Особливо враховуючи те, що за його спиною стоять великі гроші Фірташа та адміністративний ресурс керівника Банкової Сергія Льовочкіна.

Поєднавши ці два фактори, на виході можна отримати й найвищу в країні посаду.

І наостанок хотів би звернути на один фактор, який, можливо, пройшов повз увагу експертів та аналітиків. Це – нещодавній виступ студії 95-квартал із новою концертною програмою на каналі "Інтер", який належить Валерію Хорошковському.

Хто дивився, помітив, як команда "кварталівців" кпила президента та прем'єра. Свого часу ці актори навіть з Ющенка так не "стібалися"!

Наприкінці програми генеральний продюсер "Інтера", а за сумісництвом – фронтмен студії 95-й квартал Володимир Зеленський видав дуже цікаву фразу: "Я тех (помаранчевих) не полюбил за их демократичность, и этих (регіоналів) ни за что не полюблю!"

Хто знає – це був власний "креатив" продюсера каналу? Чи за цими словами стояло чиєсь цілком конкретне побажання?..

Сергій Пархоменко-Багряний, спеціально для УП

Колонка – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст колонки не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ній піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора колонки.
Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування

Корупція антикорупціонерів? Про підозри в роботі НАБУ і реальні результати діяльності

Чому провалилося будівництво захисних споруд навколо енергооб'єктів

Як війна вплинула на обсяги виробництва меблів та їх експорт

Річниця атаки на Вінницю. Як відновити віру потерпілих в міжнародне право і примусити Росію заплатити за скоєне

Ще раз про розмір застав, які визначаються підозрюваним у корупції

"Клуб білого бізнесу": які умови пропонує новий законопроєкт