Довіра до поліції та закон Савченко

3153 перегляди
Четвер, 24 березня 2016, 17:47
Хатія Деканоідзе
голова Національної поліції України

Україна стоїть на шляху реалізації важливих реформ, на шляху до кращого, гідного майбуття. Гідного для всіх і кожного – дорослих та малих. Потрібно зламати стару олігархічну систему, щоб відповідати міжнародним демократичним стандартам урядування.

На цьому шляху наша Держава пройшла вже багато кроків, але й немало ще залишається пройти.

Одним із таких вагомих кроків є прийняття 2 липня 2015 року закону України "Про Національну поліцію", який набрав чинності 7 листопада 2015 року.

Закон прийнято з метою створення такого органу виконавчої влади, який порядно служитиме суспільству, охоронятиме права і свободи людини, нищитиме злочинність та буде всіляко підтримувати публічний порядок в країні та безпеку громадян.

Після Революції гідності рівень довіри до правоохоронних органів різко знизився, тому що надто багато співробітників міліції – близько 17 тисяч – у 2014 році зрадили Українському народу і перейшли на бік терористів.

У таких умовах було прийнято закон  про поліцію, як першочерговий захід з реформування системи МВС та стратегія розвитку органів внутрішніх справ.

Та найголовніше – задля відновлення довіри громадян, бо поліція у своїй діяльності керується принципом верховенства права, відповідно до якого людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.

Добір на посаду поліцейського був дуже ретельний, тільки гідні та сумлінні особистості змогли отримати її. Суворі вимоги щодо рівня фізичної підготовки, психофізіологічне обстеження, обстеження на предмет виявлення наркотичної та токсичної залежності, тестування на поліграфі – це лише частина списку випробувань для кандидата на посаду поліціанта.

Всі зусилля були не даремні, довіра громадян до патрульної поліції зростає з кожним днем.

Більше людей звертається за допомогою, а отже, на цьому фоні, з кінця 2015 року, а саме – з листопада місяця можна відмітити зростання кількості кримінальних правопорушень проти власності – з 311342  до 362213 (+16,3%).

Таке зростання також можна віднести і до наслідків набрання чинності наприкінці грудня 2015 року так званого Закону Савченко. Його суть полягає в тому, що суди зобов'язані враховувати засудженим кожен день, проведений в слідчих ізоляторах, як два дні відбуття покарання.

За цим законом буде звільнено майже 6 тисяч ув'язнених, з них кожен шостий засуджений за вбивство.

Нажаль, очікується значне зростання злочинів, адже навряд чи колишні в’язні захочуть завтра жити чесно, працювати за мізерну зарплатню, беручи до уваги низьке соціально-економічне положення в країні.

"Ініціюючи цей закон в Україні, я прекрасно розуміла, що, з одного боку, це як відкрити "ящик Пандори". Але я відчуваю на собі цей недобиток совкової системи покарання і знущання над людиною, а не "виправної системи", як її називають, і зрозуміла, що вона садить більше невинних, ніж винних. Я зіткнулася з таким вивернутим розумінням закону в Росії, але впевнена, що і в Україні з цим справи не набагато краще" – говорить Надія Савченко.

Закон покликаний відновити права людей, засуджених до позбавлення волі, права яких були значно обмежені під час утримання під вартою, і сприяти зменшенню строків тримання в слідчих ізоляторах громадян, які перебувають під слідством і судом.

Простіше кажучи, розвантажити СІЗО і відновити права, обмежені під час утримання під вартою.

Цей крок є дуже важким для України, але й не менш важливим. Бо нам потрібні свідомі, чесні люди, патріоти, які будуть вірити в свою країну, вірити в справедливість і які захочуть докласти зусиль, щоб зробити нашу Україну кращою для життя людей.

Коли докладаєш багато зусиль та працюєш на результат, він обов’язково з’явиться. Хоча, спочатку, і вважається, що все даремно, що нічого не змінюється. Але зміни є і вони суттєві.

Якщо підвести підсумки за 2 місяці 2016 року, можна побачити дуже значне зменшення кількості умисних вбивств – на 59,9%!

За підсумками 2015 року кількість особливо тяжких злочинів зменшилась на 16,8%, кількість очевидних умисних вбивств –  більш як на третину. Скоротилось число кримінальних правопорушень проти життя та здоров’я – на 12,9%.

Зберігається тенденція до зниження числа умисних тяжких тілесних ушкоджень, злочинів проти волі, честі та гідності особи, проти статевої свободи та статевої недоторканості, тощо. 

Клікніть на зображення, щоб побачити в полному розмірі
Клікніть на зображення, щоб побачити в повному розмірі

Але головне – діяльність поліції здійснюється в тісній співпраці і взаємодії з населенням, а рівень довіри людей – є основним критерієм оцінки ефективності діяльності органів і підрозділів поліції, яка забезпечує безперервне і цілодобове виконання своїх завдань.

Хатія Деконаїдзе, для УПpowered by lun.ua
Реклама:
Капітолій. Початок реваншу Трампа
Дональд Трамп не здасться зараз, оскільки має намір балотуватися на наступних президентських виборах.
Заробити на смертях: як нас позбавили світової вакцини в 5 разів дешевше
Три долари заплатила Всесвітня організація охорони здоров'я за вакцину, закупівлю якої в ручному режимі зірвав міністр охорони здоров'я Максим Степанов.
Справжня ціна хутра норок: історія одного розслідувача
Наприкінці вересня 2020 року польський Сейм (нижня палата парламенту) провів історичну нараду з питань правового захисту тварин у Польщі.
Чи змінив Національний банк свою політику на валютному ринку
За яким принципом НБУ буде виходити на ринок з валютними інтервенціями та як впливатиме на курс. Що змінилося у новій стратегії?
Торговельний фокус з лісом: друзям — усе, а суспільству — нічого?
Чому торгівля необробленою деревиною відбувається на закритих "аукціонах" та без конкуренції.
Справа генерала Назарова — сигнал, який не можна ігнорувати
Справа Назарова як потенційний прецедент для військового судочинства України та свідчення неврегульованості ключових питань військової юстиції.
Демократія і некомпетентність
Чому Арістотель не довіряв демократії як формі правління, у чому полягають вади останньої та що це означає для сучасної України.