Кияни незадоволені й готові діяти

4247 переглядів
Середа, 30 січня 2019, 17:30
Сергій ГусовськийСергій Гусовський (Sergiy Gusovsky)
депутат Київради, голова депутатської групи "Київська команда"

Нещодавнє опитування киян продемонструвало, що жителі столиці здебільшого незадоволені рівнем життя у місті.

Та містяни не просто вказали на речі, які їм не подобаються. Вони висловили готовність долучатися до стратегічних змін, бути цими змінами.

Тому зараз важливо створити умови, які б дозволили громаді безпосередньо впливати на управлінські процеси.

Змінюватись і змінювати

Наприкінці 2018-го депутатська група "Київська команда" провела опитування, у якому 2,5 тисячі жителів столиці вказали на головні проблеми міста.

Це дослідження стало цікавим діалогом: ми запитали у киян, що їх найбільше турбує, і отримали щирі відповіді.

А ще кожен третій респондент підтвердив свою готовність змінювати місто, включаючись в управлінські процеси. Решта учасників написали, що не проти, аби їх інформували про стан справ у столиці.

Вся ця активність засвідчила: несправедливо називати людей байдужими. Кияни хочуть змінювати своє місто і шукають ефективні важелі впливу.

 
Слайд з результатами опитування киян "Готовність киян долучатися до змін"
Ілюстрації надані сергієм гусовським

Добре, що громада успішно долає хворобливі синдроми байдужості, що тягнуться ще з радянських часів. Тоді людям розповідали, що від них нічого не залежить. Революція Гідності продемонструвала: ми здатні на фундаментальні зміни. Це розуміння підтверджується активністю киян.

Зверніть увагу бодай на те, як завзято містяни подають свої проекти до Громадського бюджету міста. Наприклад, у 2018 році розглядалося більше тисячі (!) проектів.

Це вкотре демонструє готовність включатися до управління містом. Тому треба віднайти ефективний спосіб, який дозволив би людям робити це з максимальною віддачею.

Наприклад, відновити районні ради, завдяки яким кияни могли би реально впливати на управлінські процеси у своїх районах.

"Вершина айсбергу" міських проблем

Які напрямки потребують змін в Києві першочергово? Згідно з результатами опитування, владі міста передусім потрібно зайнятися транспортною інфраструктурою (дороги, організація паркування автомобілів, громадський транспорт – на це вказали 73,9% учасників опитування).

Далі йде збалансована розбудова міста (62,4 % респондентів), модернізація житлово-комунальних послуг (54%) і покращення екологічного стану – 53,7%.

 
Слайд з результатами опитування киян "Які напрямки потребують змін першочергово?"

Окремо варто зупинитися на негативній оцінці киянами ситуації з паркуванням. З'ясувалося, що ця проблема турбує не лише водіїв, а й пішоходів. Це означає подвійну невдоволеність.

А з іншого боку, незручне паркування – "вершина айсбергу". Цю проблему необхідно розглядати комплексно: справа у плануванні, характері розвитку столиці, розбалансованості забудови, нагромадженні житлової забудови… і, як результат, – тотальній відсутності паркувальних місць.

Це проблема стратегії міста, бо ж динаміка очевидна: всі ці негативні аспекти пов'язані.

Умовно кажучи, якщо у місті починає жити більше людей, то з'являється більше автомобілів, а це – більше навантаження на дороги, екосистему, системні мережі.

Час діяти

Сучасна історія України підтверджує, що революції – це такий собі "скальпель", який моментально забирає "дурне". Та цього недостатньо.

Щоб отримати направду добрий результат, "організм" потребує щоденної реабілітації, і її рецепт – в узгодженому русі вперед.

Коли йдеться про життя столиці, насамперед необхідно розробити далекоглядну стратегію розвитку Києва, адже саме вона визначатиме збалансований та розумний підхід до вирішення глобальних міських питань.

Зазначу, що у її розробці поруч з експертами мають брати участь звичайні кияни, адже саме діалог дозволяє створити справді збалансований документ – і чим більше голосів буде звучати, тим краще.

Loading...

Не менш важливо розробити і затвердити новий генеральний план і не дозволити горе-забудовникам проштовхнути через Київраду його імітацію у формі "Генплан-2025", яка просто легалізує усі порушення, що відбулися по відношенню до чинного генплану-2020.

Неможливо уявити шлях якісних змін і без дієвої участі киян в управлінні містом. Відновлення районних рад – це не тільки вимога часу, це життєва необхідність. Мешканці столиці хочуть і можуть задавати темп розвитку районів, в яких живуть.

Це демонструють результати опитування, це доводить досвід щоденного особистого спілкування, і це те, що свідомі кияни мають вимагати від чинних і майбутніх представників влади. Як казав класик:"Борітеся – поборете!"

Сергій Гусовський, спеціально для УПpowered by lun.ua
Час проявити турботу про своїх рідних та ближніх
Звернення Блаженнійшого Митрополита Епіфанія до вірян. Згадаймо, як в шаленому вирі подій ми звикли відтерміновувати те, що насправді неможливо відкласти на потім – лише втратити. Живімо цими митями сьогодні.
Як не захворіти на коронавірус: прості рекомендації, засновані на здоровому глузді
Залишайтеся вдома, якщо відчуваєте перші ознаки застуди, і мотивуйте своїх близьких робити те ж саме. (рос.)
"Коронавірусні ненадходження" до бюджету
Як можуть скоротитися податкові надходження до державного бюджету через коронавірус?
Новий антикризовий пакет: що зміниться для підприємців, лікарів, громадян та громад
Депутати напрацювали новий законопроект для пом'якшення наслідків карантину для бізнесу, медиків, місцевих громад та громадян. Яка підтримка передбачена?
Таблички на двері та меблі втридорога: як одеська лікарня скуповується для боротьби з коронавірусом
Суми закупівель Одеської інфекційної лікарні за тиждень перевалили за 5 млн грн. Після аналізу деяких з них виникають сумніви, що ці закупівлі мають зв'язок із пандемією коронавіруса. Більше схоже на спробу наживи.
Президент повинен зробити вибір: інтереси країни або інтереси Коломойського
30 березня депутати ВР повинні були проголосувати два ключові законопроєкти, необхідні для співпраці з МВФ. Депутати не змогли проголосувати закон, який спрямований проти інтересів Коломойського. Не змогли вибрати інтереси країни. Чи остаточна це поразка? (укр.)
Імітація земельної реформи
Депутати вирішили переглянути "земельний" законопроєкт. У перші два роки буде діяти обмеження на купівлю землі – не більше 100 га в одні руки.