Янукович мобілізував 20% виборців на сході "підвозом"?

Середа, 10 лютого 2010, 08:16

Після звільнення Юрія Луценка з посади голови МВС на сході України під час виборів безперешкодно відбувався "підвіз" виборців, що додало голосів Віктору Януковичу.

Про це заявив позафракційний депутат Тарас Чорновіл агенції УНІАН, коментуючи те, що кандидат у президенти Юлія Тимошенко не визнає результат виборів.

За його словами, "дивна провокація навколо поліграфкомбінату "Україна" дала формальний поштовх для зняття Луценка - "його, по суті, усунули".

"Після того зникла можливість контролю на Сході України. Там відбувався так званий "підвоз", - сказав колишній "регіонал".

Він наголосив: "Тільки міліція могла це зупинити - коли люди, підігнавши автобус під якийсь будинок, ішли по квартирах зі списком від виборчої комісії, грюкали у двері до тих, хто не проголосував, і дуже нав'язливо пояснювали, що треба терміново йти на виборчу дільницю".

"Зупиняючи ці автобуси, можна було відстежити, хто, крім людей, які їдуть голосувати, перебуває всередині, чи немає там активістів тієї самої ПР, чи відбувається спеціальна "обробка" виборців, чи не вручають їм якісь гроші. Провівши кілька рейдів, таку "підвозку" можна було б зупинити", - сказав Чорновіл.

"А "підвозка" дала на Донбасі неймовірну кількість голосів. Думаю, порядку 20% вдалося мобілізувати такими схемами. Зупинити це міг тільки Луценко персонально. Без нього міліція на таке не пішла б", - сказав він.

Водночас, депутат наголосив, що "вибори визнаються недійсними в тому випадку, якщо доведено, що фальсифікація становила більш як 10%".

"Але це щось дуже нереалістичне. Може, на двох-трьох дільницях скасують результати, але це 5-6 тисяч голосів, а їм (команді Тимошенко) потрібен майже мільйон", - сказав Чорновіл.

За його словами, "у ряді областей Юлія Тимошенко могла мати непогані результати й задіяти певні адміністративні можливості".

"Але її відверто "здали". Наприклад, (Богдан) Губський - у Київській області. Там більше було роботи проти неї, ніж на неї", - вважає Чорновіл.

"Українська правда"powered by lun.ua