Азаров: На посаду голови НБУ є кілька кандидатур

Четвер, 11 березня 2010, 14:03

Існує кілька кандидатур на посаду глави Нацбанку, однак зміна керівництва НБУ не є першочерговим завданням.

Про це заявив прем'єр Микола Азаров на брифінгу після засідання Верховної Ради в четвер.

"Розмова така (про зміну керівництва НБУ) із президентом була і неодноразово. Ми обговорювали можливі варіанти. Зараз я не можу назвати... але кандидатур кілька", - сказав керівник Кабміну.

За його словами, "зараз наше завдання не в тому, щоб змінити негайно голову Нацбанку, а в тому, щоб разом з керівництвом Нацбанку виробити оптимальну грошово-кредитну політику в 2010 році".

"Без такої взаємодії ми не зможемо в дуже короткий термін представити в парламент бюджет", - наголосив Азаров.

"Такого, як було раніше – коли уряд постійно в чомусь звинувачував Нацбанк, а Нацбанк воював з урядом - такого не буде, буде єдина узгоджена політика", - додав він.

Азаров підтвердив, що співробітництво України з МВФ та іншими міжнародними структурами – надзвичайно важливе.

"Я буду виконувати абсолютно всі домовленості. Якщо підпис глави уряду буде на угодах із МВФ, то це означатиме, що країна виконуватиме ці зобов'язання", - заявив прем'єр.

"Робота з фахівцями місії, фахівцями Світового банку почнеться вже практично завтра", - додав він.

На запитання про введення додаткових податків, Азаров відповів: "Сказати про те, що ми будемо вводити нові податки – однозначно не будемо. Але сказати, що ввозити в Україну за "бросовою" ціною "Майбахи", "Ролс-ройси" - не буде такого".

"Кожний, хто захоче ввезти не тільки дані предмети або товари, але й інші предмети розкоші, кожний, хто захоче за них заплатити, буде платити стільки, скільки ми визначимо. З огляду на катастрофічний стан держбюджету", - зазначив прем'єр.

"Ми постараємося, щоб основна вага по виходу з кризи лягала на плечі тих, хто може це винести. Розповідати, що ми з людей з доходом 600 гривень на місяць, можемо додатково щось забирати - не тільки аморально, але й неекономічно", - додав він.

"Українська правда"powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!