Партнерський збір УП. Задонать на дрони та РЕБи

Міністрів Тимошенко викликали на допит до Генпрокуратури

Вівторок, 20 квітня 2010, 09:39

Генпрокуратура почала перевіряти законність збільшення статутного капіталу НАК "Нафтогаз України" на 12 млрд. грн.

Екс-чиновники, які проводили допемісію держкомпанії у 2009 році, уже дають свідчення, пише "Дело".

Цю допемісію 23 лютого минулого року ініціював Кабінет міністрів Юлії Тимошенко. Збільшення статутного капіталу тоді дозволило "Нафтогазу" вчасно розплатитися з "Газпромом" за російський газ.

Як повідомив виданню прес-секретар Генпрокуратури Юрій Бойченко, зараз перевірку законності допемісії здійснює Головне контрольно-ревізійне управління.

"Генпрокуратура, у свою чергу, контролює цей процес", - уточнив він.

Проте газеті стало відомо, що давати свідчення в цій справі до прокуратури вже запрошений екс-міністр палива й енергетики Юрій Продан, його колишній перший заступник Олег Бугайов, колишній в.о. міністра фінансів Ігор Уманський, а також екс-голова НАК "Нафтогаз України" Олег Дубина.

Уманський, який очолював у 2009 році Мінфін, підтвердив, що отримав запрошення слідчих органів.

"Я збираюся до Генпрокуратури в середу", - коротко зазначив він. При цьому Уманський запевнив, що з суттю претензій Генпрокуратури його поки не ознайомили.

Джерела в ГПУ зазначають, що готуються порушити кримінальну справу за фактом незаконного проведення допемісії "Нафтогазу"

20 квітня екс-міністри даватимуть свої свідчення Генпрокуратурі з цього питання.

Статутний капітал "Нафтогазу" Кабмін збільшив у 2009 році шляхом випуску додаткових акцій наявної номінальної вартості зі збереженням 100% акцій компанії у власності держави. Придбання цих акцій здійснювалося шляхом їх обміну на облігації внутрішньої державної позики.

Мінфін для забезпечення виконання цієї постанови здійснив випуск ОВДП у розмірі 12 млрд. грн. з терміном обігу 9-12 років і процентною ставкою доходу на рівні 9,5% річних. 20 січня Держкомісія з цінних паперів і фондовому ринку (ДКЦПФР) зареєструвала допемісію "Нафтогазу" на 12 млрд. грн.

Це була не найбільша допемісія акцій "Нафтогазу України" у 2009 році. У липні минулого року ДКЦПФР зареєструвала додатковий випуск акцій "Нафтогазу" на сукупну номінальну суму 18,6 млрд. грн.

На думку одного зі співробітників прокуратури, претензії до екс-чиновників стосуються того, що перед збільшенням статутного капіталу уряд мав внести відповідні зміни в держбюджет на поточний рік.

"Українська правда" в Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Усі новини...
Реклама: