Лукашенко забрав до себе поваленого президента Киргизії

Вівторок, 20 квітня 2010, 21:25
Екс-президент Киргизії Курманбек Бакієв знаходиться у Мінську.

Про це заявив президент Білорусії Олександр Лукашенко у вівторок, відповідаючи на питання депутатів у рамках традиційного послання до білоруського народу і парламенту.

"Вночі в понеділок я доручив відповідним службам, щоб організували переправлення Курманбека Бакієва з родиною до Мінська. З ночі на понеділок він знаходиться у Мінську на його прохання, він про це просив не один раз", - сказав він.
 
"Тільки чотири людини нам вдалося прийняти в Мінську. Він знаходиться у нас, під захистом вашого президента", - підкреслив білоруський лідер.

За його словами, зараз проводиться медичне обстеження Бакієва і членів його родини.

Лукашенко повідомив, що раніше, в ході телефонних розмов з Бакієвим, той просив прийняти в Мінську хоча б його сім'ю.

"Він не просив за себе, він вразив мене до сліз. Він каже: "Олександр, забери родину. Дітей, говорить, шкода - вони-то в чому винні?". Я кажу, Курманбек Салієвич, тобі після всього цього обстежитися потрібно. Я і тебе заберу", - розповів президент Білорусі.

"Він каже - тобі шкода буде. А я кажу - яка шкода? Ти - президент країни, я тебе приймаю як президента, а не як якогось вигнанця", - передав Лукашенко свій діалог з Бакієвим.

Він також повідомив, що за його розпорядженням Білорусія надасть Киргизії гуманітарну допомогу. "Ми зберемо все, що є, і відправимо. Я дав розпорядження МЗС і уряду", - додав глава Білорусі.

Як відомо, у Киргизії 7-8 квітня спалахнули масові заворушення у зв'язку з невдоволенням політикою Бакієва і його оточення.

Бакієв втік на південь країни, де сильні позиції мають його прихильники, кілька днів провів у родинному селі Теїт, а 16 квітня вилетів до Казахстану. Звідти він надіслав письмову заяву про відставку з поста президента Киргизії.

Інтерфакс-Українаpowered by lun.ua