Росія платитиме за свої судна на 3% більше

Середа, 21 квітня 2010, 23:07

Розмір плати за базування російського флоту на території України з 2017 року буде збільшено на 3 мільйони доларів на рік - до 100 мільйонів.

Як повідомило джерело в дипломатичних колах, відповідний пункт міститься в угоді між Україною і Росією з питань перебування Чорноморського флоту на території України, підписаної президентами України і Росії Віктором Януковичем і Дмитром Медведєвим.

"Досягнуті угоди є абсолютно прийнятною формою забезпечення зниження вартості газу для потреб України", - зазначив співрозмовник, наголосивши, що компроміс став неминучим наслідком "кабальних за своєю суттю" контрактів, підписаних у січні 2009 року.

"Харківській зустрічі президентів України і Росії передували довгі й важкі переговори з росіянами, яких повністю влаштовували діючі контракти. Для російської сторони не було ніякого сенсу їх переглядати", - заявив він.

"Водночас, досягнуті домовленості в Харкові знижують для української промисловості тягар витрат на енергоносії майже на 40 млрд. доларів найближчими роками (10 років)", - зазначило джерело.

Крім того, коментуючи заяви Юлії Тимошенко про порушення 17 статті Основного Закону, дипломат сказав, що угода про продовження термінів базування ЧФ РФ на території України не суперечить Конституції.

"У перехідних положеннях Конституції чітко записано, що "використання існуючих військових баз на території України для тимчасового перебування іноземних військових формувань можливе на умовах оренди в порядку, визначеному міжнародними договорами України, ратифікованими Верховною Радою", - сказав він.

Співрозмовник зазначив, що "саме по собі збереження ЧФ РФ у Криму жодним чином не загрожує українській державності, оскільки нинішній стан відносин з Росією не дозволяє розглядати цю країну як потенційне джерело небезпеки".

За словами дипломата, українсько-російська угода перед підписанням була схвалена урядом України і підлягає ратифікації парламентами двох країн. Він також пояснив, що 17 стаття Конституції, що забороняє розміщення військових баз в Україні, стосується нових таких об`єктів.

Як відомо, новою угодою між Україною і РФ з питань перебування Чорноморського флоту на території України передбачено базування російської військової бази в Севастополі до 2042 року.

УНІАНpowered by lun.ua