Яценюк обіцяє розпитати Пшонку про письменницю

Середа, 12 січня 2011, 22:10

Депутат від НУНС Арсеній Яценюк звернеться до генпрокурора з вимогою перевірити факти політичного переслідування письменниці Марії Матіос.

Про це повідомляє прес-служба партії "Фронт змін".

Яценюк назвав чистим сталінізмом переслідування української письменниці, збір на неї "компромату" й намагання вилучити з обігу книгу Шевченківського лауреата.

"Йдеться про перетворення держави на потворну диктатуру, де всеосяжний контроль встановлюється вже і над літературною творчістю, і над думками громадян", - зазначив він.

"Із маніакальною наполегливістю влада відтворює сталінські практики, мавпуючи навіть стилістику судилищ 70-річної давнини... Так само, як і тоді, обираються дослідники й митці, чия творчість й науковий доробок є загальновизнаними і відомими далеко за межами країни", - підкреслив Яценюк.

За його словами, це - чистий сталінізм: навіть за Брежнєва інакомислячих письменників й поетів формально звинувачували у неробстві чи порушенні паспортного режиму.

"Невипадково правоохоронні органи виявили таку небачену гіперактивність, розшукуючи тих, хто зруйнував пам’ятник Сталіну в Запоріжжі. Нинішня влада, однією рукою підписуючи закон про культуру, який гарантує свободу творчості, іншою хапає письменників і журналістів за горло саме за їхню творчість", - зазначає депутат.

Як відомо, Матіос заявляє про політичне переслідування її з боку прокуратури та міліції.

З цього приводу вона звернулася з відкритим листом до генпрокурора Віктора Пшонки.

Українська правда

powered by lun.ua