Тягнибок каже, що "Свободу" пресують

П'ятниця, 10 червня 2011, 09:06

Лідер ВО "Свобода" Олег Тягнибок упевнений, що для заборони його політичної сили немає законних підстав.

Про це він заявив в інтерв'ю "ЛІГАБізнесІнформ", коментуючи те, що прем'єр Микола Азаров після подій 9 травня не виключив заборони "Свободи".

"Для цього режиму постановка будь-якого питання можлива. Але заборона потужної позапарламентської опозиційної сили повинна мати підстави. Про це скаже кожен студент першого курсу юрфаку. А влада при всьому бажанні не може знайти законних підстав для заборони "Свободи", - заявив Тягнибок.

"Пробували злякати нас розпуском обласної й міської рад. Але, вочевидь, зрозуміли, що на позачергових виборах "Свобода" отримає ще більше голосів, а регіонали з сателітами "пролетять", - зазначив він.

На запитання, скільки справ порушено проти "свободівців" за мотивами львівських подій і в цілому при нинішній владі, Тягнибок відповів: "Зараз розкручують, як мінімум, 5 кримінальних і ще декілька адміністративних справ. Характерно, що вони стосуються не тільки подій 9 травня у Львові".

"Інкримінують усе, що завгодно - від порушень громадського порядку на попередніх і навіть майбутніх акцій до спротиву співробітникам міліції у відділку. Свідками виступають, як правило, самі міліціонери. Є факти катувань під час допитів. Все це свідчить, зрозуміло, про політичне замовлення. Каральним органам, очевидно, поставили завдання пресувати "Свободу" під будь-якими приводами", - сказав Тягнибок.

"Крім того, є спроби тиснути, у тому числі кримінальними справами, на членів економічної ради "Свободи". Є інформація, що силовим структурам дали вказівку будь-який бізнес, який підозрюється в прихильності до "Свободи", "помножити на нуль", - заявив лідер "Свобди".

І додав: "Тепер ми знаємо, що зробили правильно, коли відмовлялися оприлюднити списки наших благодійників".

За словами Тягнибока, "міліція збирає дані про "Свободу" і її членів - для цього свободівців під будь-якими приводами викликають на допити".

"Щодня допитують наших депутатів, голів фракцій у Львівській обласній і міській радах, не раз по 5-9 годин. [...] Деякі справи ми вже виграли, декількох ув'язнених звільнили", - повідомив він.

"А скільки в цілому по Україні за останні півтора роки накопичилося фактів міліцейського терору проти активістів "Свободи" - уже збилися з ліку", - додав Тягнибок.

На його думку, подіями 9 травня "твердолобі організатори "маршів Перемоги" хотіли "дати ляпас Львову рукою кишенькових "родін", а "тепер уже губернатори Януковича - такі як Добкін - погрожують зібрати сили й ударити ногою "міжнародних гостей".

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою.