Азаров обіцяє обійтися без криз

Четвер, 16 червня 2011, 16:02

Прем`єр Микола Азаров запевняє, що в Україні не буде фінансової кризи.

Про це Азаров заявив під час наради з питань розвитку будівельної галузі, повідомив журналістам прес-секретар прем`єра Віталій Лук’яненко.

Як передає УНІАН, за словами прес-секретаря прем`єра, звертаючись до будівельників, Азаров сказав, що сьогодні можна сміливо складати інвестиційні плани для розвитку будівельної галузі.

"Ви мене багато років знаєте. Я коли-небудь розкидався такими словами? Ні. Отже, можете бути переконані, що ніяких фінансових криз у нас не буде", - процитував Азарова його прес-секретар.

Азаров також вважає за необхідне знизити відсотки за кредитами, що надаються банками для будівництва.

"У нас ризики зменшуються зараз, економіка на підйомі, купівельна спроможність людей зростає. З якого дива такі високі відсотки за кредитами для будівників? Я розумію, коли була криза – був спад, був великий ризик неповернення кредитів. А зараз які ризики?", - сказав він.

При цьому він зазначив, що високі відсотки за кредитами зберігаються при скороченні відсотка за депозитними вкладами, обсяг яких збільшується.

"Ставки за депозитами зараз значно знижуються. Ну а якщо ставки за депозитами знижуються, то чого повинні залишатися (незмінними) ставки за кредитами? Це серйозне і велике питання", - сказав він.

Азаров підкреслив, що в Україні обсяг депозитних вкладів за п`ять місяців поточного року збільшився на 25 млрд. грн.

"Якби всі ці депозити працювали на справу, то ясно, що ефект був би вищим", - сказав Азаров.

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою.