Януковичу дозволили знищувати суди

5 переглядів
Четвер, 23 червня 2011, 12:51

Конституційний Суд визнав конституційним право президента не тільки створювати, а й ліквідувати суди загальної юрисдикції.

Відповідне рішення КС щодо норм закону про судоустрій було оголошено в залі засідань.

Згідно з ним, право президента ліквідувати суди є невід'ємною частиною його конституційного права створювати їх.

Крім цього, КС визнав конституційними ряд інших положень цього закону, а також положень закону про Вищу раду юстиції, конституційність яких оскаржувалася в суді в поданням 54 депутатів Верховної Ради.

Зокрема, КС визнав конституційним закріплений в цих положеннях порядок, за яким, якщо при голосуванні за призначення на посаду судді безстроково не набирається конституційна більшість голосів депутатів, то парламент має голосувати це питання повторно.

Також КС визнав конституційним надання Державній судовій адміністрації права визначати кількість суддів у судах, право президента переводити суддів з одного суду до іншого.

Крім того, визнано законним право Вищої ради юстиції розглядати скарги на рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів щодо визначення результатів кваліфікаційних іспитів на посаду судді, а також відмови рекомендувати того чи іншого кандидата на призначення його суддею.

При цьому КС припинив конституційне провадження в частині оцінки конституційності права Вищої ради юстиції призначати суддів на адміністративні посади у зв'язку з невідповідністю конституційного подання в цій частині положенням Конституції і регламенту КС.

Українські новини

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua