Азаров стурбований, що Росія не бере наші м’ясо і цукор

Середа, 10 серпня 2011, 11:37

Прем’єр-міністр Микола Азаров стурбований обмеженням постачання на територію Митного союзу, зокрема і Росії "чутливих для України товарів".

Про це він заявив на засіданні уряду, коментуючи звернення російських вчених до уряду Росії.

"Нещодавно група провідних російських вчених звернулась до керівництва російської федерації з відкритим листом, в якому висловлює глибоку стурбованість проблемами, які виникли в російсько-українських торгівельних відносинах у зв’язку зі створенням Митного союзу", - заявив Азаров.

"Вчені попереджують, що погіршення цих відносин не піде на користь жодній з держав. Водночас вони відзначають, що незважаючи на вражаюче зростання обсягів в російсько-українських товаровідносинах, намітилась тенденція до згортання співробітництва", - зазначив він.

"Я не погодився б з таким категоричним висновком, тим більше, що товарообіг між нашими країнами поточного року сягне величезної суми – 50 мільярдів доларів", - зауважив Азаров.

Водночас він зауважив, що "за рахунок небаченого росту вартості газу баланс складається негативно для України".

Так само задекларовані масштабні проекти кооперації та інтеграції в авіабудуванні, машинобудуванні, транспортній інфраструктурі, високих технологіях досі не вийшли зі стадії обговорення.

"Так само реальність, що російська сторона вдається до обмеження постачання на територію Митного союзу таких чутливих для України товарів, як продукція металургії, труби, м’ясо, молоко, цукор", - заявив він.

"Тому я в цілому поділяю стурбованість видатних російських вчених-економістів. І хочу заявити, що економічні відносини між Україною і Росією – це фактор набагато більший і глибший, ніж економічна кон’юнктура", - нагшолосив Азаров.

Українська правда

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою.