Азаров вимагає від ЄС перспективу: Україна – не наречена

Субота, 17 вересня 2011, 11:46

Угода про асоціацію України в Європейський Союз в обов`язковому порядку повинна включати пункт про європерспективу країни.

Про це заявив прем`єр Микола Азаров у суботу на 8-му форумі "Ялтинської європейської стратегії", передає УНІАН.

"Європейський Союз - не наречений, а Україна - не наречена", - підкреслив Азаров.

"Я вважаю досить бюрократичними і протокольними суперечки про те, включати до угоди про асоціацію європейську перспективу (України) чи не включати. Однозначно треба включати, якщо ми думаємо про майбутнє", - заявив він.

"Ким був Китай 30 років тому? Тож подивімося хоч би на 10 років вперед", - додав Азаров.

За словами прем`єра, суперечки, які ведуться нині з цього приводу, через 10 років будуть неістотними.

Водночас на зустрічі з прем'єр-міністром Великобританії 1997-2007 років Тоні Блером Азаров заявив, що суть дискусій Києва і Брюсселя щодо угоди про асоціацію полягає в наявності або відсутності пункту про перспективу членства України в Євросоюзі.

"Без цього пункту угода - це декларація. Це зовсім не означає, що Україна негайно подасть заявку на вступ. Повірте, ми не будемо поспішати, будемо робити все послідовно і виважено", - цитує прем'єра Інтерфакс-Україна.

У свою чергу Блер підкреслив, що Україна є важливим елементом стабільності європейської системи, і виступив на підтримку її євроінтеграції.

На його думку, Україні потрібна більш сильна адвокатура на цьому шляху, яка з'явиться у країни у випадку чіткої проекції реформ, особливо у правовій сфері, і поліпшення клімату для інвестицій і капіталу.

"Бізнес буде кращим адвокатом", - додав Блер.powered by lun.ua