СУД АМНІСТУВАВ КОРНІЙЧУКА

П'ятниця, 9 грудня 2011, 08:43

Печерський районний суд Києва амністував колишнього першого заступника міністра юстиції Євгена Корнійчука.

Таке рішення ухвалила 9 грудня головуюча в судовому процесі суддя Оксана Царевич, задовольнивши відповідне клопотання Корнійчука та його адвокатів, повідомляє УНІАН.

Кримінальна справа у відношенні Корнійчука була порушена Генпрокуратурою 22 грудня 2010 року за частиною 3 статті 365 Кримінального кодексу (перевищення службових повноважень, що призвело до тяжких наслідків).

Колишньому першому заступнику керівника Мін’юсту висунуто звинувачення у зловживанні службовим становищем при проведенні держзакупівель.

30 листопада Генпрокуратура змінила Корнійчуку статті звинувачення на більш м`які.

Зокрема, сторона звинувачення попросила суд змінити кваліфікацію злочину, скоєного Корнійчуком, з ч.3 ст. 365 (перевищення влади або службових повноважень, що призвело до тяжких наслідків), ч.2 ст. 366 (службова підробка) Кримінального кодексу України на ч.1 ст.365 і ч.1 ст.366, за що передбачено максимальне покарання до 5 років позбавлення волі.

Перекваліфікацію злочину представник прокуратури пояснив тим, що під час досудового слідства не було доведено причинно-наслідковий зв`язок дій Корнійчука з завданою ним шкодою.

7 грудня адвокати Корнійчука звернулися до суду з проханням амністувати їхнього підзахисного і закрити його справу.

Корнійчук є зятем Василя Онопенка, який донедавна очолював Верховний суд України. Справу проти Корнійчука деякі оглядачі розглядали як тиск на Онопенка.

На початку року Корнійчук провів декілька місяців у СІЗО, звідки був звільнений після зустрічі Онопенка з президентом Віктором Януковичем.

Однак згодом Онопенко заперечував вплив президента на правоохоронні органи при заміні запобіжного заходу його зятеві Євгену Корнійчуку.

"Українська правда" в Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування