Британія не стала ліквідовувати скандального продавця "вишки Бойка"

Вівторок, 14 лютого 2012, 13:54

Британський реєстратор скасував ліквідацію компанії Highway Investment Processing, яка продала Україні скандальну бурову вежу за завищеною ціною.

Відповідний документ, виданий британським реєстратором 10 лютого, є в розпорядженні "Української правди".

 

За британським законодавством, Highway Investment Processing могла бути ліквідована за рішенням своїх членів.

Але в разі появи заперечень ця процедура має бути зупинена, про що видається відповідний документ.

Хто подав заперечення на ліквідацію Highway Investment Processing, наразі невідомо.

Наприкінці минулого року британська компанія Highway Investment Processing LLP, яка продала за завищеною ціною бурову вежу "Нафтогазу", почала процес ліквідації.

Згідно з повідомленням від 10 січня 2012 року, компанію Highway Investment Processing LLP мало бути ліквідовано по закінченню трьох місяців, тобто 10 квітня 2012 року.

Раніше розслідування "Дзеркала тижня" встановило, що за вишку вартістю 250 мільйонів доларів українська державна компанія заплатила 400 мільйонів.

Подальше розслідування телеканалу TVi знайшло формального директора компанії Highway Investment – рижанина Стана Горіна, який повідомив, що не має до цієї фірми жодного стосунку, і підпис під платіжними документами з продажу вишки він не ставив.

Засновниками Highway Investment Processing LLP виступили дві офшорні фірми. Їх директорами, згідно з аудитом на замовлення уряду Азарова, був той таки Стан Горін та другий мешканець Риги Ерік Ванагельс, який взагалі виявився бомжем, паспорт якого було загублено

"Українська правда" писала про те, що 400 мільйонів доларів за вишку, придбану "Нафтогазом" за завищеною ціною, були перераховані на рахунок фіктивної компанії у ризькому Trasta Komercbanka.

Цей же банк виявився пов'язаний з українським акціонерами "РосУкрЕнерго", яких ще в політиці прийнято називати "групою Льовочкіна-Фірташа"

Третім учасником цією групи є Юрій Бойко, міністр палива та вугільної промисловості, який безпосередньо відповідав за придбання цієї бурової установки у фірми Highway Investment Processing LLP.

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування