У БОЙКА ПЕРЕПЛАТИЛИ 150 МІЛЬЙОНІВ ЗА БУРОВУ УСТАНОВКУ

Субота, 28 травня 2011, 16:53

ДАК "Чорноморнафтогаз" у березні 2011 року придбав на тендері морську бурову установку на 150 мільйонів доларів дорожче, ніж вона коштує на закордонних ринках.

Про це йдеться у розслідуванні "Дзеркала тижня", опублікованому в суботу.

Подібні установки фірми Seadrill, дилера сінгапурської корпорації Keppel, коштують 248 мільйонів доларів, у той час як "Чорноморнафтогаз" придбав її на відкритому тендері за 400 мільйонів.

У тендері брали участь дві фірми, в менеджменті яких згадується один і той же директор: латвійський підприємець Ерік Ванагельс.

Компанія, що виграла тендер - Highway Investment Processing Llp (Кардіфф, Великобританія), як з'ясувалося, була заснована двома офшорними компаніями з Віргінських Островів.

Власником сайту цієї компанії виявилася дизайнерська фірма Delta-X (вул. Лепсе, Київ, Україна), реєстратором імені — Center of Ukrainian Internet Names, хостинг — теж в Україні. Сайт було створено 15 лютого 2011 року, тобто за два тижні до рішення про переможця тендера.

Директором Highway Investment Processing Llp є Стан Горін. Він разом із Ванагельсом згадувався в нещодавньому розслідуванні американської юридичної компанії Trout cacheris, що було проведене на замовлення уряду України.

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування