Близнюк вважає реальним удвічі зменшити вартість житла

Субота, 17 березня 2012, 17:43

Домогтися зниження вартості квадратного метра житла до озвучених прем'єр-міністром 500 доларів дійсно можна, доклавши спільні зусилля.

Про це в інтерв'ю виданню ZN.UA розповів міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Анатолій Близнюк.

"Прем’єр-міністр озвучив зниження ціни до 500 і 650 доларів за "квадрат". Що було б дуже добре для пожвавлення ситуації на первинному ринку нерухомості. Однак на сьогодні реальна ціна квадратного метра у новобудовах Києва сягає 1000 доларів", - зазначив міністр.

"Мінрегіон уже нині працює над зниженням у тому числі і вартості київського "метра", - сказав він.

"Однак розрахунки Мінрегіону підтверджують, що до цифр, озвучених главою уряду, ми повинні прагнути", - додав Близнюк.

Він також розповів, що, за попередніми оцінками Мінрегіону, у разі виділення коштів на реалізацію житлово-іпотечної ініціативи президента, можливість отримати дешеві позики зможуть більше 10 тисяч сімей, у першу чергу — пільгових категорій, які потребують поліпшення житлових умов.

"Для нас безумовний пріоритет — люди, які перебувають на обліку і потребують поліпшення житлових умов, пільгові категорії, молодь і пенсіонери. Це також окремі професійні категорії, перш за все соціально значущі — сільські медики та вчителі", - сказав міністр.

"За попередніми розрахунками, у разі виділення коштів можливе вирішення житлової проблеми для більш 10 тисяч сімей. Інші критерії (рівень доходів, сфера зайнятості, вік, місце проживання тощо) - ще в процесі розробки", — повідомив Близнюк.

За словами міністра, для старту програми можна акумулювати щонайменше 1 мільярд гривень, і в першу чергу міністерство буде пропонувати задіяти недобудоване житло.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування