Симоненко договорився: комуністи навчили українців писати

12 переглядів
Вівторок, 29 травня 2012, 08:26

Крім комуністів ніхто не займався розвитком української мови.

Про це заявив лідер Компартії України Петро Симоненко в ефірі телеканалу ICTV.

"Хочу підкреслити, що серед політичних партій, що працюють за всі роки незалежності в Україні, ми послідовно і принципово відстоюємо ідею про необхідність вирішення питання і введення, як другої державної мови, російської", - зазначив він.

"І ми послідовні у своїй позиції, ще раз можу зараз для всієї аудиторії сказати, що крім комуністів ніхто не займався розвитком української мови", - заявив Симоненко, після чого в студії телепрограми пролунав сміх.

"Ось парадокс сьогоднішньої розмови і полягає саме в тому, що крім комуністів, якщо говорити про розвиток української мови, ніхто не займався", - повторив він.

"Давайте подивимося конкретно. Хто більше всіх видавав книжок українською мовою? Комуністи. Хто більше всіх видань українською мовою випускав? Комуністи. Хто більше всіх з точки зору розвитку творчих спілок прикладав зусилля? Союз письменників...", - зазначив Симоненко.

"...Саме ми все зробили для того, щоб народ, який 80% не вмів ні писати, ні читати, був навчений цій грамоті і щоб мова по-справжньому розвивалася", - підсумував комуніст.

Як відомо, 16 травня Симоненко з трибуни парламенту заявив, що депортація кримських татар була здійснена радянською владою для їх порятунку.

Українська правда

Читайте на Історичній Правді: "Книговидання в УРСР - скільки російською і скільки українською"

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua